W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się stomatologia zachowawcza Wrocław oferuje pod tym względem naprawdę duże możliwości. Stomatologia zachowawcza jest też określana jako stomatologia ogólna.
Czym jest stomatologia zachowawcza?
Warto mieć na uwadze, że obejmuje usługi dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej. Podstawowe zabiegi dotyczą przede wszystkim leczenia ubytków różnego rodzaju, a także próchnicy zębów. Należy pamiętać, że próchnica rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie, dlatego nie wolno bagatelizować początkowych objawów. Stosowanie stomatologii zachowawczej pomaga wzmocnić strukturę zębów, a także zabezpieczyć je przed działaniem bakterii. Warte uwagi są także estetyczne wypełnienia zębów, na które wielu pacjentów zwraca uwagę. Niezwykle ważnym elementem codziennej troski o zdrowie jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Raz na pół roku warto odwiedzić gabinet dentystyczny, nawet jeśli regularnie szczotkujesz zęby. Zęby należy szczotkować po każdym posiłku, ale jeśli nie mamy takiej możliwości to warto to robić przynajmniej dwa razy dziennie. Oprócz tego ważne jest stosowanie płynu do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznej. Tylko kompleksowa higiena może dać faktyczne rezultaty, więc warto o tym pamiętać. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych stomatologów, którzy od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Wtedy możemy mieć pewność, że usługa stomatologiczna zostanie zrealizowana w sposób maksymalnie profesjonalny.
Kontrole dentystyczne
Stan swojego uzębienia należy sprawdzać jak najczęściej, ponieważ wtedy można ubytki wykryć odpowiednio wcześnie. Uszkodzenia zębów można zastąpić mostami, implantami lub wypełnieniami. Stomatologia zachowawcza Wrocław to nie tylko profilaktyka jamy ustnej, ale również faktyczne leczenie próchnicznych ubytków. Skuteczne uniknięcie rozprzestrzeniania się próchnicy jest głównym celem zabiegów profilaktycznych. Warto regularnie usuwać kamień nazębny, a także przeprowadzać lakierowanie zębów. Należy pamiętać, że ubytki próchnicze nie pojawiają się z dnia na dzień. Ubytkom próchniczym można zapobiec, jeżeli będziemy stosować się do zaleceń lekarza stomatologa. Próchnicę wywołują bakterie odkładające się na płytce nazębnej. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej również się przyczynia do powstania próchnicy. Zawsze jest lepiej stosować profilaktykę niż później leczyć.