dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Implanty zębowe Bielsko Biała

Piękne zęby to marzenie bardzo wielu osób. Niestety czasami problemy z zębami są duże, ich zdrowie pozostawia wiele do życzenia, a w pewnym momencie trzeba je usunąć. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma rozwiązania tych problemów. Jednym z nich są między innymi implanty zębowe, o których więcej poniżej.

Implanty zębowe Bielsko Biała

Implanty zębów Bielsko Biała to najnowocześniejsze rozwiązanie dla osób, które straciły zęby. Implanty wyglądają tak, jak zęby naturalne, dlatego też absolutnie nie można ich odróżnić od zębów pacjenta. Zostają dopasowane do wielkości oraz koloru zębów naturalnych, stąd też tak doskonale pasują do łuku zębowego. Niestety za tak fantastyczne efekty wizualne trzeba sporo zapłacić. Oczywiście w przypadku implantów mowa tutaj nie tylko o samej śrubie, która zostaje wszczepiona w kość szczęki, ale również o koronie zębowej wykonanej z porcelany.

Implanty Bielsko Biała

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębowe? Wtedy, gdy poszukuje się naprawdę trwałego, bezpiecznego i wygodnego rozwiązania, które jednocześnie będzie dawało najlepsze efekty wizualne. Nie da się ukryć, że implanty zębowe kosztują sporo, ale z drugiej strony to naprawdę dobry wybór dla wielu pacjentów. O tym, czy implant zębowy będzie mógł być założony zaraz po usunięciu zęba zadecyduje lekarz. Potrzebne są mu wyniki badań, na przykład tomografii komputerowej jamy ustnej, a także zdjęcie panoramiczne jamy ustnej.

Implanty zębów Bielsko Biała

Jeżeli lekarz da zielone światło i będzie możliwe wszczepienie implantów, będą się one goić przez kilka miesięcy. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, ponieważ taki sposób uzupełnienia luk w łuku zębowym zwyczajnie trochę trwa. Po kilku tygodniach zostanie założona tak zwana śruba gojąca, a następnie za jakiś czas będzie można założyć koronę zębową z porcelany. Cały proces gojenia się implantu zębowego trwa nawet do pięciu miesięcy. Wszystko w zależności od tego, jaki jest stan zdrowia pacjenta.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty?

Chociaż implanty są drogim rozwiązaniem, tak naprawdę wielu pacjentów zupełnie nie trzeba przekonywać do tej inwestycji w siebie. Dlaczego? Ponieważ jest to rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne. Człowiek nie musi w żaden sposób ograniczać swojego życia, ponieważ ząb umocowany na implancie zachowuje się tak, jak ząb naturalny.Implanty zębowe Bielsko Biała są dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto czuje, iż brak uzębienia jest jego kompleksem.