dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Stomatolog Wrocław. Nie warto się go obawiać

Nie jest tajemnicą, że większość pacjentów boi się leczenia stomatologicznego. Dlaczego stomatolog Wrocław budzi strach? Odpowiedź jest bardzo łatwa. Dentysta Wrocław budzi pewne obawy, ponieważ pacjenci mają złe doświadczenia związane z leczeniem stomatologicznym. Nawet z przykrymi wspomnieniami z fotela dentystycznego warto się przełamać, pójść do dentysty i zdecydować się na leczenie stomatologiczne. Dobry dentysta Wrocław bowiem leczy bezboleśnie.

Stomatolog Wrocław przed rozpoczęciem leczenia może podać znieczulenie

Kiedyś znieczulenie dentysta Wrocław podawał tylko przed wyrwaniem zęba. Czasy się jednak zmieniły. Dobry stomatolog Wrocław podaje znieczulenia nawet przed łatwym leczeniem stomatologicznym, nie tylko przed wyrywaniem zęba czy leczeniem kanałowym. Najczęściej za podanie znieczulenia dentysta Wrocław nie wymaga dopłaty, może się jednak zdarzyć, że choć trochę trzeba będzie dopłacić. Tak może być – na przykład – jeśli zajdzie konieczność podania kilku znieczuleń. Takie sytuacje też się zdarzają, szczególnie przed leczeniem stomatologicznym, które może być bardzo bolesne, a także wtedy, gdy wokół zęba jest stan zapalny. Dziąsło ze stanem zapalnym znieczula się bowiem dużo trudniej, a małe dawki znieczulenia nic nie dają.

Warto mówić o swoich obawach. Dobry dentysta Wrocław zrozumie

Wielu pacjentów jest tak przerażonych wizytą u stomatologa, że nie są skłonni z nim rozmawiać, a tym bardziej przyznawać się do strachu. Wrocławski stomatolog bardzo często sam widzi, że pacjent jest zestresowany, jednak mimo to warto mu o tym powiedzieć. Można też wspomnieć o powodach stresu, wcześniejszych doświadczeniach z leczeniem stomatologicznym. Dobry dentysta Wrocław zrozumie obawy pacjenta i na pewno zrobi wszystko, by nie czuł bólu podczas leczenia dentystycznego. Podejdzie do leczenia dużo bardziej delikatnie i – co najważniejsze – dobierze odpowiednie znieczulenia i poda je pacjentowi.

Po wyjściu z gabinetu dentystycznego może zacząć boleć

Znieczulenie podane przed leczeniem dentystycznym działa tylko jakiś czas. Po wyjściu z gabinetu od stomatologa może więc zacząć boleć. Tak jest choćby po leczeniu kanałowym, którego częścią jest trucie zęba. Przed wyjściem z gabinetu warto więc poprosić dentystę o zapisanie dobrych leków przeciwbólowych. W razie potrzeby będzie można je zażyć.