ortodonta, dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Czym zajmuje się ortodonta?

Ortodoncja to taka dziedzina stomatologii, która zajmuje się przede wszystkim korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów oraz szczęk. Rolą ortodonty jest założenie aparatu na zęby, a także leczenie ubytków. Pomaga on również dzieciom, które mają zęby, które krzywo rosną, oraz wszystkim dorosłym osobom, które mają wadę zgryzu, albo inne problemy z nim związane.

Ortodonta Wołów- kto skorzysta z jego usług?

Ortodonta pomoże osobom, którym po zamknięciu ust zęby górne nie dotykają dolnych albo całkowicie zakrywają dolne, w przypadku kiedy zęby górne wysunięte są znacznie przez dolne, kiedy jeden z zębów dolnych wychodzi poza linię zębów górnych, jeśli któryś z zębów jest obrócony albo jest ich za dużo, albo kiedy między zębami są szpary.

Jak przygotować się do wizyty u ortodonty?

Pierwsza wizyta u ortodonty jest najczęściej wizytą informacyjną. Przygotowanie do wizyty ogranicza się jedynie do starannego wyszczotkowania zębów. W trakcie pierwszej wizyty lekarz ortodonta przeprowadza wywiad z pacjentem, podczas którego orientuje się jakie są oczekiwania pacjenta. Informuje również o tym jak wyglądać będzie leczenie, jakie będą jego koszty i jak długo to potrwa. Ortodonta Wołów poinformuje również pacjenta jak zachowywać się w trakcie noszenia aparatu, na co uważać i czego nie robić.

Ortodoncja Wołów- na czym polega leczenie ortodontyczne?

W leczeniu ortodontycznym wykorzystuje się aparaty stałe, głównie u dorosłych i młodzieży, które należy nosić ciągle w trakcie leczenia. Natomiast aparat ruchomy stosuje się głównie u dzieci. Aparat ten zakłada się dzieciom na kilka godzin dziennie. Przed założeniem aparatu ortodonta przystępuje do gruntowego oczyszczenia jamy ustnej. Zamki ortodontyczne na aparacie zablokują na długi czas dostęp do przestrzeni między zębowych, dlatego muszą pozostać puste. Zanim przystąpi się do leczenia ortodontycznego należy wyleczyć wszystkie zęby, zaplombować albo wyrwać.
Standardem, przed nałożeniem stałego aparatu ortodontycznego, jest usunięcie osadu kamienia nazębnego, a w niektórych przypadkach polakierowanie ich fluorem. Może też wyniknąć konieczność usunięcia zębów, jeśli jest ich za dużo. Dzieje się tak jednak niezwykle rzadko. Następnie ortodonta pobiera odcisk szczęki, dokonuje pomiarów. Technik dentystyczny robi odlew, który będzie pomocny przy ulokowaniu zamków ortodontycznych.

Aparaty na zęby Wołów – jakie są rodzaje?

Aparaty ortodontyczne to urządzenia, które stosuje się do leczenia wad zgryzu oraz po to, aby uporządkować i wyprostować zęby stałe. Działanie aparatów na zęby polega na wywieraniu stałej siły przez aparat na zęby w celu poprawy ich położenia.
Aparaty na zęby Wołów ma w dwóch rodzajach. Po pierwsze są to aparaty ruchome, czyli zdejmowane. Jest to taki aparat, który może być samodzielnie ściągany przez pacjenta w domu. Aparaty zdejmowane są stosunkowo tanie i jest tutaj możliwość szybkiej naprawy, a efekt leczenia uzależniony jest od dyscypliny pacjenta.
Aparaty stałe składają się z pierścieni i zaczepów, czyli zamków. Ma on także łuk łączący ze sobą te elementy. Aparaty te są dosyć drogie, natomiast efekty leczenia są znacznie lepsze niż w przypadku aparatów zdejmowanych.
Ortodoncja Wołów to kilka profesjonalnych klinik ortodontycznych, w których pracują sami profesjonaliści, którzy poradzą sobie z każdą wadą zgryzu.