rodzina, dzieci, stomatolog
Zdrowie i uroda

Nie bój się dentysty dziecięcego

Dziecięcy dentysta olsztyn dba o zdrowie zębów najmłodszych. Oczywiście można również zabrać dziecko do własnego dentysty, jednak dentysta dziecięcy jest nastawiony na małych pacjentów i ma do nich odpowiednie podejście. Z reguły projektował swoją praktykę tak, aby była przyjazna dzieciom.

Kiedy należy po raz pierwszy udać się do dentysty dziecięcego?

Oprócz pytania „Czym zajmuje się dentysta dziecięcy?”, rodzice chcą wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę i jak często należy odwiedzać dentystę dziecięcego. Przeglądy stomatologiczne są zalecane nawet dla małych dzieci. Pierwsza wizyta powinna się odbyć między szóstym a ósmym miesiącem życia, kiedy zazwyczaj pojawiają się pierwsze zęby mleczne. Druga wizyta odbywa się zwykle między 16. a 18. miesiącem życia, kiedy pojawiają się pierwsze mleczne zęby trzonowe. Trzecia wizyta kontrolna planowana jest na 30. miesiąc życia, kiedy zęby mleczne są w pełni wyrżnięte. Od tego momentu zaleca się kontrolę co trzy do sześciu miesięcy. Oczywiście są to tylko zalecenia, dobry dentysta olsztyn zawsze zwróci uwagę na indywidualną budowę ciała dziecka i osobliwości medyczne.

Dziecięcy gabinet stomatologiczny olsztyn

Już w poczekalni czuć, że dentysta olsztyn i cały personel mają szczególną słabość do małych gości. Tam na maluchy czeka kolorowo urządzony kącik dla dzieci z książkami, kolorowankami i zabawkami. Lekarze i asystenci gabinetu są przygotowani do szczególnych potrzeb najmłodszych, są szczególnie cierpliwi i uważni. Obejmuje to również uwolnienie małych pacjentów od lęku przed fotelem zabiegowym. Gabinet stomatologiczny Olsztyn jest przyjazny dla małych pacjentów.

Większość dzieci jest z natury wystarczająco dociekliwa, aby być podekscytowana pójściem do dentysty, chyba że przestraszyły ich negatywne opinie dorosłych. Stomatolodzy Olsztyn specjalizujący się w dzieciach mają zrozumienie dla naturalnej ciekawości maluchów i przed przystąpieniem do badania pokazują im gabinet, fotel dentystyczny i sprzęty znajdujące się w gabinecie. Stomatolodzy olsztyn są specjalistami od opieki stomatologicznej, profilaktyki i leczenia próchnicy, pod warunkiem, że pojawiają się one w zębach mlecznych i stałych.

Dlaczego warto iść z dzieckiem do dentysty dziecięcego?

Stomatolog dziecięcy poświęca więcej czasu na całe leczenie, postępuje w sposób przyjazny dziecku, a także bierze pod uwagę medyczne osobliwości, jakie wiążą się z delikatnymi zębami mlecznymi.