dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Czym są implanty zębów?

Stomatologia, tak jak wszystkie dziedziny życia, podlega ciągłemu rozwojowi. Każdy rok przynosi nowe rozwiązania, które pozwalają ulepszać system działań lekarzy stomatologów. Jedną z ciągle rozwijających się dziedzin jest implantologia, która zmierza do zapewnienia pacjentom maksymalnej wygody i komfortu. Implanty zębów Poznań starają się w największym stopniu zastąpić prawdziwe uzębienie.

Dlaczego warto wstawiać implanty?

Implant zęba Poznań pozwala na swobodne funkcjonowanie po stracie własnego zęba. Dzięki implantom pacjenci mogą nadal swobodnie się uśmiechać, rozmawiać lub śpiewać. Brak zęba jest niezwykle krępujący. Często prowadzi nawet do wycofania z życia towarzyskiego i rodzinnego. Implanty zębów Poznań powinno się również wstawiać, aby nie pogłębiać problemów z pozostałymi zębami i dziąsłami. Zęby, które znajdują się przy wolnej przestrzeni zaczynają się przesuwać. Brak oparcia może spowodować ich obruszenie i w konsekwencji wypadnięcie.

Wygląd implantów zębowych

Zakładane przez lekarza implanty Poznań wyglądają jak małe srebrne śrubki. Implant wkładany jest przez stomatologa w kość szczęki znajdującej się pod dziąsłem. Następnie na implancie umieszczany jest nowy sztuczny ząb. Implant jest więc zamiennikiem prawdziwego korzenia zęba. Dzięki takiej technice zęby zainstalowane na implantach są bardzo trwałe. Bardzo ważne jest również to, że implanty nie przyczyniają się do chorób innych zębów, jak to ma miejsce na przykład przy stosowaniu popularnej koronki. Implanty są niezwykle komfortową opcją dla pacjentów, którzy nie muszą obawiać się przykrych niespodzianek spowodowanych na przykład wypadnięciem sztucznego zęba. Implant zęba Poznań po okresie przyzwyczajenia, pozwala na swobodne jedzenie bez ryzyka ułamania lub powstania bólu.

Zalety implantów

Implanty Poznań pozwalają na zapomnienie o kłopotach z zębami. Po pewnym czasie, w którym pacjent przyzwyczaja się do ciała obcego, wszelkie dolegliwości znikają. Implanty to najbardziej zaawansowana metoda zastępowania prawdziwych zębów. Jej szczególną zaletą jest komfort użytkowania. Wszystkie pozostałe metody wywołują niepokój o ich stabilność i wytrzymałość. Zazwyczaj podczas spotkań towarzyskich lub rodzinnych obiadów pacjenci posiadający tradycyjnie zrobione mostki, ciągle żywią obawę, by nic złego się nie wydarzyło.