wizyta u stomatologa, dentysta
Zdrowie i uroda

Jak powinno się dbać o implanty zębów?

Pacjenta zdecydowanego na wszczepienie implantów początkowo interesuje wyłącznie to, jak wygląda implanty Szczecin cennik. Nieco później zaczyna on zastanawiać się nad kompetencjami wybranego lekarza, w ogóle nie biorąc pod uwagę własnego wpływu na przebieg leczenia. A przecież to, jak długo implanty zębów zostaną utrzymane w jamie ustnej w dobrym stanie, zależy w głównej mierze od pacjenta. W jaki sposób rzeczywiście należałoby więc o nie zadbać, by zapewnić im maksymalną możliwą żywotność?

Najważniejsza jest codzienna higiena

Można oczywiście starać się wyszukiwać jakieś nowoczesne metody na dbanie o implanty zębów Szczecin, ale nawet one nie zastąpią nikomu zwykłej codziennej higieny jamy ustnej. Higieny prawidłowej i dokładnej. Powstało niestety wiele mitów na temat implantów, przez które mnóstwo osób sądzi, że o te implanty w ogóle nie trzeba dbać, bo nic nie jest w stanie im zaszkodzić – ani próchnica, ani zimne czy ciepłe napoje, ani nawet kwasy, które normalnie demineralizują szkliwo.

A prawda jest właśnie taka, że implanty wymagają znacznie bardziej skrupulatnej higieny niżeli naturalne korzenie i zęby. Zwłaszcza tuż po zabiegu należy poświęcać im więcej uwagi. Implanty Szczecin bez odpowiedniej higieny szybko zaczną tracić swoją jakość, co może się zakończyć tym, że w ogóle nie będzie się dało utrzymać ich w jamie ustnej.

Poszczególne etapy pielęgnacji

Warto omówić sobie tą higienę na konkretnych przykładach. Implanty, tak jak i zęby, powinny być myte przynajmniej dwa razy dziennie. Najlepiej tak naprawdę oczyszczać je po każdym posiłku, ale jeżeli nie ma się takiej możliwości, trzeba to zrobić przynajmniej rano i wieczorem, po ostatnim posiłku.

Drugi etap pielęgnacji, odpowiadającej za implanty zębów Szczecin, polega na płukaniu jamy ustnej antybakteryjnymi odświeżającymi płynami. Warto też łączyć szczotkowanie zębów z używaniem nici dentystycznych. Mimo że wiele osób o nich zapomina, są to takie akcesoria, bez których trudno o zachowanie perfekcyjnego stanu jamy ustnej.

Nawet gdy dojdzie już do tego, że nowo wszczepione implanty Szczecin rzeczywiście dobrze się przyjmą, nie wolno zapominać o regularnym ponawianiu wizyt stomatologicznych. Trzeba je odbyć przynajmniej dwa razy w roku. Jest to minimalna częstotliwość pozwalająca na sprawowanie pełnej kontroli nad stanem zębów, dziąseł i innych elementów jamy ustnej.