gabinet dentystyczny, stomatolog
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto odwiedzić stomatologa dziecięcego?

Podstawą dobrego zdrowia jamy ustnej w wieku dorosłym są zdrowe zęby mleczne. W związku z tym należy na wczesnym etapie życia dziecka zadbać o zdrowie jego zębów. Higiena jamy ustnej i odpowiednia profilaktyka w zaufanym gabinecie stomatologicznym to podstawa.

Stomatologia dziecięca łódź — pozytywne nastawienie do leczenia zębów

Regularne wizyty u stomatologa dziecięcego zapewnią Twojemu dziecku pozytywne nastawienie do zdrowia zębów i stomatologa. Ponadto u małych pacjentów łatwo jest wyrobić nawyk dbania o zęby i higienę jamy ustnej.
Wyszkolony stomatolog dziecięcy łódź sumiennie opiekuje się swoimi małymi pacjentami. Dzięki odpowiedniemu do wieku programowi profilaktycznemu dzieciom można zapobiegać próchnicy i innym chorobom jamy ustnej i zębów na wczesnym etapie.

Dlaczego profilaktyka dzieci jest ważna?

W umysłach wielu rodziców zakorzeniło się stwierdzenie, że „mleczne zęby i tak wypadają, więc mała próchnica nie jest szkodliwa”. Zęby mleczne wypadają i tworzą przestrzeń dla zębów stałych, ale stan mleczaków nadal ma istotny wpływ na dalszy rozwój zdrowia jamy ustnej. Jeśli dziecko cierpi na próchnicę zębów mlecznych, zwiększa się ryzyko próchnicy kolejnych zębów. Szkliwo zębów mlecznych jest bardzo miękkie, są one bardziej podatne na choroby zębów, dlatego niezbędna jest dokładna i sumienna pielęgnacja.

Dentysta dziecięcy łódź — wyrzynanie się pierwszego zęba to idealny czas na pierwszą wizytę

Wraz z pojawieniem się pierwszego zęba mlecznego, warto przybyć z dzieckiem na pierwszą wizytę w gabinecie dentystycznym.
Podczas wizyty rodzice otrzymują wskazówki dotyczące pielęgnacji zębów mlecznych, dentysta dziecięcy łódź odpowiada na pytania rodziców i pomaga dziecku oswoić się z otoczeniem. Dziecko może w zabawny sposób zapoznać się z używanymi instrumentami, jednocześnie dowiadując się, co dzieje się podczas właściwego leczenia stomatologicznego. Takie podejście sprawia, że mali pacjenci są ciekawi, a także zapewnia opartą na zaufaniu relację z ich dentystą dziecięcym.

Stomatologia dziecięca łódź — przebieg profilaktyki

Zabieg profilaktyki dziecka najlepiej przeprowadzać w miłej i spokojnej atmosferze. Na początku dentysta dziecięcy łódź przeprowadza badanie w celu wykrycia wszelkich chorób szczęki, jamy ustnej lub zębów. Oczywiście sprawdza też, czy nie występuje próchnica zębów mlecznych, czy też ryzyko jej wzrostu.

Lakowanie bruzd ma sens, aby chronić zęby mleczne przed próchnicą. Rowki i wgłębienia w powierzchniach żujących zębów trzonowych są najpierw poddawane działaniu specjalnego żelu, a następnie uszczelniane lakierem z tworzywa sztucznego.

Stomatolog dziecięcy łódź uczy dziecko prawidłowej techniki szczotkowania. Pod koniec zabiegu zęby mleczne uodparnia się żelem z fluorem. Zęby dziecka są optymalnie chronione przed próchnicą i innymi chorobami zębów.

Znajdź odpowiedniego dentystę — stomatologia dziecięca łódź

Aby dziecko miało pozytywne pierwsze doświadczenia z dentystą, powinieneś upewnić się, że udajesz się do gabinetu stomatologicznego z przyjazną atmosferą i miłą obsługą. Najlepsi są lekarze, którzy mają już doświadczenie w stomatologii dziecięcej lub specjalizują się w leczeniu dzieci.