dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Kiedy proteza na implantach to dobre rozwiązanie?

Ubytki w zębach stresują bardzo wiele osób. Po pierwsze negatywnie wpływają na autoprezentację, po drugie kojarzą się z zaniedbaniem, brakiem higieny. Jednocześnie przecież nie zawsze jest właśnie tak, a ludzie tracą zęby z naprawdę różnych powodów. Jeżeli jest się w tak niekomfortowej sytuacji, warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest proteza na implantach.

Proteza na implantach cena

Proteza zwykle kojarzy się z osobami w podeszłym wieku. Tymczasem w gabinetach stomatologicznych coraz częściej pojawiają się osoby młode, które z naprawdę różnych przyczyn zdrowotnych musiały wyrwać swoje zęby, by następnie wstawić nowe, silne i wytrzymałe. Jedną z opcji, która daje doskonałe efekty wizualne, a także komfort podczas użytkowania, jest szczęka na implantach. Jej cena jest wysoka, ale to inwestycja na lata, praktycznie do końca życia.

Szczęka na implantach cena

Co wpływa na wysokie ceny szczęki na implantach? Po pierwsze konieczność wszczepienia samych implantów. W zależności od tego, ile zębów będzie na nich umocowanych, często trzeba wszczepić 3 lub 4 implanty w łuku dolnym lub w łuku górnym. Jeżeli uzupełniamy zęby zarówno na dole, jak i na górze, koszty mnożą się.

Szczęka na implantach cena całkowita

Poza wszczepianie implantów, co zwykle kosztuje około dwóch lub 3000 zł za pojedynczy implant, trzeba policzyć również koszty związane z samymi zębami. Najczęściej są one wykonywane z porcelany, na specjalne zamówienie przez protetyka lub ortodontę. Koszt takich zębów również jest niebagatelny, dlatego też łącznie szczęka na implantach to często wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety jest to drogie rozwiązanie, na które koniecznie trzeba przygotować większy budżet. Coraz więcej gabinetów stomatologicznych i protetycznych oferuje jednak możliwość opłaty ratalnej, dzięki czemu pacjenci mogą zdecydować się na to kosztowne rozwiązanie.

Proteza na implantach – czy warto?

Czy warto inwestować tak ogromne kwoty w sprzęt jakim jest proteza na implantach? Zdecydowanie tak, szczególnie jeżeli jest się młodym człowiekiem, który chce mieć atrakcyjne, ładne i co najważniejsze mocne zęby. Ogromną zaletą tego typu szczęki jest to, że praktycznie nie widać, że zęby są wstawione. Wyglądają po prostu bardzo naturalnie, a poza tym podczas spożywania posiłków nie trzeba się stresować tym, że coś niekorzystnego stanie się z zębami.