gniazdo modułowe
Technologia

Jakie gniazda modułowe są obecnie w modzie?

Trendy w nowoczesnych aranżacjach wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda również sytuacja w przypadku gniazdek modułowych. Producenci mogą pochwalić się szeroką ofertą włączników i gniazd elektrycznych, które pasować będą praktycznie do każdego wnętrza.

Jakie wzornictwo jest obecnie w modzie

W ostatnim czasie jest duży boom na minimalizm, dlatego też rekordy sprzedaży biją gniazda elektryczne modułowe o ostrych liniach i kątach. Proste formy i stonowane kolory doskonale sprawdzą się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach wnętrz.

Wielu producentów skupia się na smukłym wykończeniu, które tylko w niewielkim stopniu odstaje bezpośrednio od powierzchni ściany. Jeżeli chodzi o kolor, to większość osób stawia nie tylko na gniazdka białe, ale również modele w odcieniach ecru.

Cenne wskazówki

Wybierając nową serię gniazdek modułowych warto zwrócić uwagę na dostępność. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto dokupić kilka włączników i gniazdek na zapas. Niestety nawet w najlepszych hurtowniach elektrycznych po pewnym czasie, mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z dokupieniem takich samych akcesoriów.

Wybierając porządne gniazdo modułowe należy zwrócić uwagę nie tylko na wzornictwo, ale również na materiał. Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście gniada modułowe wykonane z tworzyw sztucznych. Coraz większą popularność zdobywają gniazda szklane i korianowe. Nowością na rynku są gniazda wykonane z naturalnych materiałów. Mowa tutaj nie tylko o pięknym drewnie, ale również o niesamowitym marmurze. Materiały te prezentują się bardzo okazale, ale pamiętać należy o tym, że gniazda z nich wykonane są zdecydowanie droższe.

Do jakich wnętrz pasują gniazda modułowe?

Białe gniazda modułowe są bardzo uniwersalne, ale nie oznacza to wcale, że pasować będą one do każdego wnętrza. W nowoczesnych salonach coraz częściej spotkać można gniazda chromowane i modele w wielu różnych kolorach.

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco rozszerzają swoją ofertę sprzedażową o nowe produkty. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealne gniazda elektryczne modułowe do swojego mieszkania, mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa projektanta wnętrz.

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem jest gniazdo modułowe, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Coraz większą popularność zdobywają także dekoracyjne gniazda modułowe, które zaskakują niebanalnymi kształtami.