kamienica, skup kamienic
Biznes

Kamienice w Katowicach

Sprzedaż kamienicy nie jest sprawą prostą, jak wiadomo, wiele z nich jest w złym stanie technicznym, który nie pozwala na normalne użytkowanie budynku.

Czy warto sprzedać kamienicę?

Katowice to miasto pełne ciekawych i pięknych kamienic, jednakże duża część tego typu budynków jest w stanie pozostawiającym wiele do życzenia. Jak wiadomo, większość tego typu budynków jest pod opieką konserwatora zabytków. W praktyce ma to więcej minusów niż plusów, ponieważ narzuca on bardzo skomplikowane wymogi dotyczące remontów kamienicy. Wielu właścicieli nie jest stać na tego typu inwestycję, przez co coraz częściej w sieci na stronach poświęconych nieruchomościom spotkać można ogłoszenia o treści “sprzedam kamienicę Katowice”. Jak wiadomo, ceny nieruchomości szczególnie tych położonych w mieście są bardzo wysokie i stale rosną. Posiadanie kamienicy jest naprawdę dobrą inwestycją, jednakże łączy się to z koniecznością regulowania opłat takich jak podatki i inne daniny. Jeśli kamienica nie jest w dobrym stanie i niemożliwe jest wykorzystanie powierzchni na cele mieszkaniowe lub usługowe, lepszym wyborem pozostanie sprzedaż kamienicy.

Kupię kamienicę Katowice

To właśnie z uwagi na fakt, że wiele kamienic jest w złym stanie, a poprawienie go łączy się z poważną inwestycją, warto skorzystać z możliwości sprzedaży budynku firmie zajmującej się profesjonalnie tego typu inwestycjami. Wystraczy złożyć ofertę “sprzedam kamienicę Katowice“. Katowickie kamienice to przede wszystkim budowle o sporym potencjale. Wiele z nich powstało w czasach, gdy miastem rządzili Niemcy, przez co wyróżniają się one na tle innych tego typu budowli w Polsce. Dzięki temu, że budynki takie jak kamienice znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, są one wykorzystywane nie tylko w celu stworzenia lokali mieszkaniowych, ale przede wszystkim miejsc przeznaczonych na cele usługowe oraz handlowe. Kamienica, która trafi w odpowiednie ręce, zostanie przekształcona w miejsce ponadczasowe, z którego korzystać może wiele osób. Jak wiadomo, tego typu budynki mogą mieć łączną powierzchnię sięgającą nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych. Skup kamienic Katowice to usługa prowadzona przez profesjonalną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku. Tak jak każda inna transakcja, również sprzedaż kamienicy musi być przemyślana. Warto więc podjąć dobrą decyzję ustaloną wraz z innymi współwłaścicielami.