chirurg szczękowy, dentysta
Zdrowie i uroda

Kiedy trzeba iść do chirurga szczękowego?

Chirurg szczękowy Olsztyn to specjalista, do którego od czasu do czasu każdy musi się udać. Łączy się z dosyć dużym stresem, jednak warto się uspokoić. Dobry chirurg stomatolog Olsztyn pomoże w wielu różnych trudnych sytuacjach związanych ze zdrowiem jamy ustnej. Poniżej garść informacji na temat tego, kiedy należy umówić się do tego specjalisty.

Chirurg stomatolog Olsztyn

Czym zajmuje się chirurg szczękowy? To specjalista, który prowadzi różnego rodzaju zabiegi w obrębie jamy ustnej, mogą one dotyczyć na przykład usuwania zębów, wstawienia implantów zębowych oraz wielu innych. Nie każdy gabinet stomatologiczny zatrudnia na stałe chirurga stomatologa, dlatego też warto dowiedzieć się, gdzie w mieście przyjmuje taki lekarz, aby mieć namiar w sytuacji problemów zdrowotnych.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn

To właśnie chirurg stomatolog zajmuje się usuwaniem zębów, co profesjonalnie nazywa się ekstrakcją. Jeżeli doszło do zatrzymania na przykład zęba mądrości, co jest dosyć częstym przypadkiem, należy umówić się do chirurga. To właśnie on będzie zajmował się zabiegiem, w czasie którego zatrzymany ząb zostanie prawidłowo wydostany na zewnątrz. Związane jest to między innymi z często koniecznością przecinania dziąsła, a następnie usuwania zębów i zszywania dziąseł.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn – implanty zębowe

Kolejna sprawa, z którą wybierzemy się do chirurga stomatologa, to konsultacja dotycząca możliwości wstawienia implantu zębowego. To teraz jeden z najlepszych sposobów na to, aby uzupełnić luki zębowe w sposób niezwykle estetyczny, a także komfortowy. Wszczepianiem implantu zajmuje się właśnie chirurg szczękowy Olsztyn, który przeprowadza cały zabieg, a następnie kontroluje, czy wszystko goi się prawidłowo.

Chirurg szczękowy Olsztyn – jak znaleźć specjalistę?

Tak jak wspominano wcześniej, nie każdy gabinet stomatologiczny ma w swoim zespole chirurga szczękowego. W niektórych miastach tych specjalistów jest naprawdę niewielu, ustawiają się do nich kolejki. Warto zatem zapisać sobie numer do dobrego lekarza i korzystać w przypadku, gdy pojawi się taka konieczność. Z chirurgiem szczękowym można skonsultować wiele problemów, dotyczących na przykład planowanego usuwania zębów w przypadku dużych wad zgryzu. Często na konsultację do chirurga stomatologa wysyłają również ortodonci.