Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe czy usunięcie zęba?

Często zdarza się, że pacjent zjawia się w gabinecie w stanie, kiedy z zębem jest już naprawdę źle. Czasem jest to efekt wcześniejszych zaniedbań, a czasem po prostu coś stało się nagle. Złamany ząb może być na przykład skutkiem nieszczęśliwego wypadku.

Próchnica atakuje

Niezbędne są regularne przeglądy stanu zdrowia jamy ustnej, aby w porę wychwycić niepokojące zmiany i leczyć je. Próchnica atakuje bezlitośnie. Jednak od pacjenta wiele zależy. Systematyczne wizyty kontrolne w połączeniu z odpowiednią dietą i higieną jamy ustnej w domu potrafią zdziałać cuda. Chodzi oczywiście o mycie zębów dwa razy dziennie odpowiednią szczoteczką i odpowiednią techniką, a także o odpowiednią dietę, w skład której wchodzi unikanie słodyczy i napojów gazowanych, a także odpowiedni odstęp pomiędzy jedzeniem a myciem zębów.

O leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe jest o wiele bardziej zaawansowanym zabiegiem niż zwykłe leczenie polegające na założeniu plomby. Pacjent przed leczeniem kanałowym zwykle podpisuje specjalną zgodę, a także jest informowany o możliwych powikłaniach i skutkach ubocznych. Leczenie kanałowe czasami musi być przeprowadzone pod mikroskopem, wtedy widać zdecydowanie więcej i lekarzowi łatwiej przeprowadzić taki zabieg. Dlatego też niektóre gabinety oferują leczenie pod mikroskopem i specjalizują się w tym. Leczenie kanałowe zwykle jest rozłożone na kilka etapów, a dopiero ostatni z nich kończy się odbudową zęba.

Usunięcie zęba

Ekstrakcja zęba to ostateczność i dziś, w XXI wieku, raczej wszyscy dentyści podchodzą do tego zagadnienia w ten sposób. O ile tylko można, leczy się zęby do samego końca. Często przeszkodą są finanse, ponieważ części pacjentów nie stać na leczenie kanałowe, które kosztuje kilkaset złotych, a czasem cena leczenia wraz z odbudową zęba przekracza nawet tysiąc złotych. Zdarza się, że ludzie biorą pożyczki i kredyty na leczenie zębów albo protezę. Jeśli trzeba usunąć zęba, nie ma się czym martwić, dziś są świetne sposoby uzupełnienia tego braku w jamie ustnej.

Dobry dentysta

Dentysta Wolstyn zajmuje się leczeniem kanałowym i z sukcesami wyleczył wiele zębów u swoich pacjentów. Stomatolog poznań doskonale orientuje się w nowinkach stomatologicznych. Dentysta wolsztyn w razie potrzeby skutecznie usunie zęba, jednak będzie walczył do końca o jego uratowanie. Dentysta poznań zajmuje się zębami pacjentów bez bólu. Stomatolog poznań doskonale zdiagnozuje potrzeby pacjenta. Dentysta wolsztyn to dobry wybór zarówno jeśli chodzi o przeglądy, jak i o profesjonalne leczenie.