gabinet dentystyczny, klinika stomatologiczna
Zdrowie i uroda

Leczenie zębów w narkozie. Czasami to najlepsza opcja

Leczenie zębów w narkozie to pojęcie, które ze słyszenia zna wielu z nas. Nie każdy jednak wie na czym konkretnie polega, co więcej, niejedna osoba nie chce się na nie zdecydować, bowiem myśli, że narkoza stomatologiczna jest dokładnie taka sama jak narkoza podczas operacji. Nic bardziej błędnego. Narkoza stomatologiczna to tylko zastrzyk, a samo leczenie zębów w narkozie często jest warte uwagi.

Leczenie zębów w narkozie

Zasada takiego leczenia jest bardzo prosta. Stomatolog Szczecin nie jest jedyną osobą obecną przy takim leczeniu. jest też anestezjolog, który dożylnie podaje pacjentowi środek usypiający, dzięki któremu pacjent zasypia na kilka minut, w trakcie których dentysta Szczecin jest w stanie wykonać najtrudniejsze elementy leczenia stomatologicznego. Takie usypianie pacjenta można wykonywać wiele razy podczas jednej wizyty, dlatego stomatolog Szczecin – w chwilach gdy pacjent nie śpi – jest w stanie z nim się komunikować. Pacjent w takiej sytuacji nie czuje bólu wtedy, kiedy mógłby go czuć, a dentysta Szczecin może wykonać wiele czynności, a nawet wyleczyć wszystkie chore zęby. Oczywiście po ostatnim wybudzeniu pacjenta, musi on pozostać na miejscu choć kilkanaście minut, by lekarz miał pewność, że nic złego się nie dzieje., Każda klinika stomatologiczna Szczecin lecząca zęby w narkozie ma miejsca, gdzie pacjent może sobie usiąść i poczekać aż całkiem dojdzie do siebie. Na koniec anestezjolog może zbadać pacjenta, sprawdzić ciśnienie krwi. Jeśli wszystko jest w porządku, pacjent może wrócić do domu.

Leczenie zębów w narkozie. Kiedy jest warte zainteresowania?

Niejedna klinika stomatologiczna Szczecin to miejsce, gdzie można leczyć zęby w narkozie. Kiedy warto na takie leczenie się decydować? Na pewno wtedy, gdy strach przed bolesnym leczeniem stomatologicznym jest nie do pokonania. Leczenie zębów w narkozie jest polecane także wtedy, gdy musi być bardzo skomplikowane. W takich sytuacjach nawet przy wielkich staraniach dentysty, pacjent może czuć ból i inne nieprzyjemne dolegliwości. Leczenie w narkozie sprawdza się także przy osobach niepełnosprawnych,z którymi jest utrudniony kontakt.

Koszty leczenia zębów w narkozie w niektórych gabinetach są bardzo wysokie, zawsze warto więc porównywać ceny. Są gabinety, gdzie narkoza to koszt najwyżej kilkuset złotych, pozostałe koszty leczenia są zaś takie same jak leczenia bez narkozy. Takie gabinety warto wybierać i w takich decydować się na tą formę leczenia. Oczywiście ból może pojawić się też po leczeniu, dlatego zawsze watro prosić dentystę o zapisanie odpowiednich leków przeciwbólowych. Dentysta Szczecin z pewnością zajmie się leczeniem zębów z pełnym profesjonalizmem.