przyłbica ochronna
Technologia

W jaki sposób dezynfekować przyłbice ochronne?

Wybranie porządnych przyłbic ochronnych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby bezpiecznie z nich korzystać pamiętać należy również o systematycznej dezynfekcji. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób czyścić przyłbice bhp i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak dezynfekować przyłbice ochronne z plexi?

Wysokiej jakości plexi jest materiałem kruchym i podatnym na zarysowania, dlatego też należy umiejętnie się z nimi obchodzić. Dzięki systematycznej pielęgnacji i dezynfekcji profesjonalne przyłbice z plexi mogą służyć nawet kilka lat. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że akcesoriów ochronnych wykonanych z plexi nie można wystawiać na działanie wysokich temperatur i środków chemicznych. Niestety przy wysokiej temperaturze może szybko dojść do odkształcenia materiału i uszkodzenia powierzchni. Plexi nie można dezynfekować również za pomocą kwasów, alkoholi i rozpuszczalników. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście specjalne środki do dezynfekcji plexi, pet i szkła akrylowego. Aby nie porysować szybki ochronnej warto skorzystać z dość miękkich materiałów. Uważać należy z kolei na gąbki i szorstkie szmatki. Godne polecenia są niezawodne ściereczki z mikrofibry, dzięki którym plexi na długo zachowa swoje rewelacyjne właściwości optyczne.

Profesjonalne płyny antywirusowe do dezynfekcji plexi

W czasach pandemii coraz większą popularność zdobywają płyny antywirusowe. W dużej mierze to właśnie dzięki tym rewelacyjnymi preparatom można raz na zawsze pozbyć się wirusów, bakterii i grzybów. Osoby, które zmagają się z różnego typu alergiami, powinny zwrócić uwagę również na to, czy z wybranych preparatów mogą skorzystać alergicy i osoby z wrażliwą cerą. Profesjonalne płyty dezynfekujące doskonale sprawdzą się również w kompleksowym czyszczeniu nie tylko przyłbic, ale również okularów.

O czym należy pamiętać?

Przyłbice bhp wielokrotnego użytku, można oczywiście dezynfekować pod bieżącą wodą. Pamiętać należy również o tym, że nawet lekko zabrudzone przyłbice ochronne mogą zniekształcać obraz, dlatego też wzrok będzie się zdecydowanie szybciej męczyć. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne przyłbice od renomowanych producentów, które mogą pochwalić się stosownymi atestami. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby przy czyszczeniu zachować środki bezpieczeństwa. Niezbędne są oczywiście porządne rękawiczki i maseczka ochronna. Specjaliści zalecają również, aby każdą przyłbicę traktować jako skażoną.