dentysta
Zdrowie i uroda

Najważniejsze mity na temat zębów i dbania o nie

Kraków to miasto, które zawsze stało wysoko pod kątem gospodarczym i nie tylko. Jego mieszkańcy zasadniczo naprawdę bardzo dbają o siebie, w tym także o swój uśmiech. Jednak często dość bywa tak, że niestety zwiedzeni nieprawidłowymi informacjami, podejmują nieodpowiednie decyzje. Jak przedstawiają się takie mity związane z dentystą Kraków?

1) dentysta Kraków – protetyk wykonuje tylko i wyłącznie protezy wszystkich zębów

Przede wszystkim panuje dziwne przekonanie, że jak proteza, to tylko i wyłącznie na wszystkie zęby. Oczywiście jednak to wcale nie funkcjonuje w taki sposób. A jak?

Warto wyjaśnić, że obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju protez i każda z nich ma swoje pewne zalety i wady. Naprawdę jeśli mamy nawet ubytek w pojedynczym zębie, to warto zapytać się, co można z tym zrobić. Zapewne absolutnie każdy stomatolog Kraków wyjaśni nam, że w zasadzie to istnieją protezy przyklejane, przywiercane, pojedynczych zębów, kilku zębów, z różnych materiałów… możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

2) Klinika dentystyczna Kraków zajmująca się implantologią zawsze będzie w stanie pomóc

Niestety nie do końca. Panuje takie ogólne przekonanie, że implanty są odpowiedzią na wszystko. Nie jest tak. Rzeczywiście – każdy stomatolog Kraków potwierdzi, że stanowią one naprawdę doskonałe rozwiązanie, niemniej nie idealne.

Przede wszystkim nie jest ono idealne z dwóch powodów. Pierwszy jest bardzo wysoka cena, drugim zaś to, że nie każdy może je mieć założone. Skąd to jednak wiadomo? Ocenić to musi dentysta Kraków specjalizujący się w chirurgii szczękowo – twarzowej. On dokładnie ocenia, jak wygląda dno zatoki zęba, czy możliwe będzie wwiercenie implantu .Warto jeszcze podkreślić, że to nie jest tak, że implant zakładany jest pierwszego dnia.

3) można mieć spokojnie braki w uzębieniu z tyłu, tam przecież nikt tego nie widzi

To też nie jest zupełnie prawda. Po pierwsze, brak jednego zęba powoduje, że dwa sąsiednie narażone są na większe siły mechaniczne, co powoduje od razu to, że są one znacznie bardziej narażone na wszelkie ubytki oraz na wypadnięcie i są mocno osłabione.

Co więcej, to nie jest taka prawda, że nikt nie widzi takiego ubytku. Nawet jeśli jest to tylko jeden ząb, to naprawdę zmienia on dość mocno rysy twarzy, co oczywiście powoduje, że całość prezentuje się znacznie gorzej.

Podsumowując, nie warto mieć braków w uzębieniu. Odpowiednim miejscem pomocy będzie tu klinika dentystyczna Kraków posiadająca specjalistów w zakresie chirurgii szczękowo – twarzowej oraz protetyki.