Obecnie ciężko znaleźć osobę, która nie posiada smartfona. Do nich stworzono cały szereg akcesoriów telefonicznych o różnym przeznaczeniu, które przedstawimy na blog GSM.
Ochrona ekranu
Do ochrony ekranu można zasadniczo zastosować aż trzy akcesoria telefoniczne: folię ochronną, szkło hartowane oraz etui z ochroną ekranu.
Folia ochronna to opcja najtańsza, jednak dość zawodna. Chroni jedynie przed zarysowaniami, przy upadku – ekran nie jest zabezpieczony w żaden sposób.
Szkło hartowane zabezpiecza ekran zarówno przed przypadkowym zarysowaniem (na przykład kluczami), jak i przy upadku. Droższe szkła są również dostosowane do takich nowinek telefonicznych jak zakrzywiony ekran.
Kosztowną, ale wygodną metodą na zabezpieczenie ekranu przed upadkiem jest również etui z osłoną na ekran. Zwykłe etui telefoniczne jest uzupełnione o panel, którym zasłania się ekran, gdy nie korzysta się z telefonu. Jego zdecydowaną wadą jest fakt, że gdy pod ekran dostanie się na przykład odrobina piachu bądź pyłu – ekran się porysuje. Na blog GSM użytkownicy podkreślają, że to dobra opcja dla osób, które z jakichś względów mają kontakt z wilgocią – gdyż większość etui jest wodoodporna.
Ładowarki
Obecnie do większości smartfonów jako obowiązkowe akcesoria telefoniczne dołączane są ładowarki z opcją szybkiego ładowania. Pozwala ona na pełne naładowanie baterii w ciągu około 1,5 godziny.
Na rynku można znaleźć jednak również takie nowinki telefoniczne jak ładowarka indukcyjna. Jest to forma bezprzewodowego ładowania telefonu, w której wytwarzane jest specjalne pole elektromagnetyczne, umożliwiające ładowanie.
Ta forma ładowania to nowinka telefoniczna, która jest dostępna jedynie dla modeli wyposażonych w opcję ładowania indukcyjnego.
Uchwyt samochodowy
Na rynku można spotkać między innymi standardowe uchwyty, w które wpina się telefon (i jest on po bokach ściśnięty) lub etui na magnes. W pierwszej opcji telefon znajduje się z reguły na szybie samochodu, co może nieco przesłaniać widok, jednak nie blokuje kratki wentylacyjnej.
Etui na magnes z kolei w większości przypadków jest montowane na kratce wentylacyjnej, co może potencjalnie dawać się we znaki w największe upały oraz mroźną zimą, kiedy korzysta się z ogrzewania lub klimatyzacji starszego typu. Czytelnicy bloga GSM podkreślają jednak, że jest to jedyne rozwiązanie dające pewność, że takie nowinki telefoniczne jak czytnik linii papilarnych umieszczony z boku telefonu nie ulegnie uszkodzeniu. Jest to również dogodniejsze rozwiązanie do ładowania telefonu – gdyż smartfon znajduje się bliżej zapalniczki samochodowej.