noclegi pracownicze, hostel dla pracowników
Biznes

O czym trzeba pamiętać poszukując kwatery pracowniczej?

Poszukiwanie pracowników poza granicami miasta z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Warto również pamiętać, że wielu pracowników przyjeżdża z innych państw. Dla takich osób pracodawca powinien zapewnić kwatery. Jak wybrać noclegi pracownicze, które będą atrakcyjne?

Dlaczego kwatery pracownicze to dobry pomysł?

Noclegi pracownicze to komfort zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Dlaczego?

Wynajmując tanie kwatery pracownicze pracodawca może mieć pewność, że wszyscy pracownicy będą na czas stawiali się w pracy. Jest to duże ułatwienie dla pracodawcy, który organizuje transport dla swoich pracowników. Dzięki jednej lokalizacji można ograniczyć koszty transportu i czas dojazdu.

Wynajmując jedną kwaterę pracowniczą dla wszystkich pracowników pracodawca ułatwia sobie również rozliczenie kosztów najmu, które następnie stanowią podstawę do odliczeń podatkowych. Jest to również dużo mniejszy koszt niż wynajęcie kilku niezależnych mieszkań.

Tanie kwatery pracownicze to również duże ułatwienie dla pracowników. Samodzielne poszukiwanie mieszkania do wynajmu może być bardzo trudne dla osób obcojęzycznych. Noclegi pracownicze, które znajdują się w pobliżu miejsca pracy bardzo ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Skraca się czas dojazdu do pracy.

O czym trzeba pamiętać poszukując kwatery pracowniczej?


W poszukiwaniach noclegów pracowniczych najważniejszymi czynnikami są czas dojazdu do pracy oraz koszty wynajmu.

Noclegi pracownicze powinny znajdować się w pobliżu środków komunikacji jeżeli pracownicy mają samodzielnie dojeżdżać do firmy. Warto również zadbać, by na terenie posesji był parking, na którym samochody pracowników będą bezpieczne.

Poszukując kwatery pracowniczej koniecznie należy zwrócić uwagę na standard lokalu. Tanie noclegi pracownicze powinny mieć dobrze wyposażoną kuchnię, w której znajdzie się nie tylko podstawowy sprzęt AGD, ale również ekspres do kawy czy naczynia.

Koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na ilość łazienek w budynku. Jedna łazienka może okazać się nie wystarczająca dla kilku osób.

Wybierając tanie kwatery pracownicze warto również zwrócić uwagę na komfort pracowników. Sala telewizyjna, dostęp do Internetu czy niewielki ogród, w którym można się zrelaksować po długim dniu pracy to na pewno dodatkowe zalety, które podwyższają standard nieruchomości i uprzyjemniają życie pracowników.