gabinet dentystyczny, stomatoog
Zdrowie i uroda

Stomatolog Gdynia Orłowo – pierwsza wizyta adaptacyjna dziecka

Klinika stomatologiczna Gdynia świetnie jest przygotowana do tego, by przyjmować tych najmłodszych pacjentów. Warto nauczyć maluchy, że systematyczne kontrole na fotelu stomatologicznym są potrzebne i dzięki nim można uniknąć w przyszłości wielu problemów z uzębieniem. Jak więc powinna wyglądać taka wizyta? Na co zwrócić uwagę, wybierając się pierwszy raz do dentysty z maluchem? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Stomatolog Gdynia Orłowo – wizyty kontrolne

Chyba każdy człowiek zdaje sobie sprawę, jak ważne są kontrolne wizyty u dentysty. Warto więc dziecko nauczyć tego i wyrobić w nim dobry nawyk odwiedzania systematycznie stomatologa. Pierwsza wizyta kontrolna będzie z pewnością bardzo przyjemna i miła. Dentysta Gdynia Orłowo przygotowany jest bowiem na przyjmowanie małych pacjentów. Rodzice mogą przygotować malucha na to, jak będzie wyglądała taka wizyta, jednak najlepiej, gdy maluch sam się przekona, iż nie należy się niczego bać. Doskonałym rozwiązaniem jest także to, by dzieci towarzyszyły rodzicom u dentysty i same zobaczyły, że tak naprawdę leczenie zębów nic nie boli.

Klinika stomatologiczna Gdynia – nowoczesne zabiegi profilaktyczne

Już na pierwszej wizycie stomatolog może zaproponować dzieciom pewne zabiegi profilaktyczne, które przyczynią się do tego, że zęby dzieci będą zdrowe, białe i piękne. Lakierowanie zębów zwane także powszechnie fluoryzacją zębów to jedna z najpopularniejszych oraz skuteczniejszych metod zapobiegania próchnicy u dzieci. Stomatolog dziecięcy pokrywa ząbki u dziecka warstwą specjalnego preparatu który w swoim składzie ma właśnie między innymi fluor. Cały proces trwa bardzo szybko i jest bezbolesny. Stomatolog dziecięcy może zaproponować również powtórzenie zabiegu za jakiś czas. Ma to na celu jeszcze bardziej wzmocnienie szkliwa i zwiększenie odporności zębów na próchnicę. Kolejnym zabiegiem, na który również bardzo często decydują się rodzice jest lakowanie zębów. Lakowanie to nic innego jak zabezpieczenie bruzd nowo wyrżniętych zębów stałych u dzieci. Lakowanie wykonuje się przy pomocy specjalnej lampy. Ten zabieg również jest szybki i bezbolesny, dlatego młodzi pacjenci absolutnie nie powinni się go obawiać. Stomatolog Gdynia Orłowo może także skierować pacjenta do ortodonty lub chirurga jeżeli zauważy pewne nieprawidłowości w jamie ustnej.