ortodonta, dentysta
Zdrowie i uroda

Ortodonta – kiedy warto się do niego udać?

Wady zgryzu i nieprawidłowe ułożenie zębów w jamie ustnej wymaga odpowiedniego leczenia. W takie sytuacji konieczne jest udanie się do specjalisty – ortodonty. Czym dokładnie zajmuje się ten lekarz? Sprawdź teraz!

Kim jest ortodonta?

Ortodonta jest stomatologiem, którego specjalnością jest ortodoncja Poznań jest jednym z wielu miast, w którym można skorzystać z jego pomocy.

W swojej praktyce ortodonta zajmuje się głównie leczeniem wad zgryzu i wad zębowych innych typów, na przykład jak:

  • przodozgryz
  • tyłozgryz
  • zgryz krzyżowy
  • zgryz otwarty
  • zgryz głęboki
  • zgryz przewieszony
  • stłoczenia zębów
  • zęby zatrzymane
  • nadmierna szparowatość zębów

Leczenie ortodontyczne wykorzystuje aparat na zęby Poznań jest miastem, gdzie można skorzystać z najszerszej gamy usług ortodontycznych w regionie u sprawdzonych specjalistów w dziedzinie ortodoncji.

Kiedy udać się do gabinetu ortodonty?

Do specjalisty jak ortodonta Poznań należy udać się wtedy, gdy pojawiają się wyżej wymienione wady.

Oczywiście, ich diagnostyka wymaga konsultacji ze specjalistą, lecz już po samym wyglądzie łuków zębowych można ocenić, że konieczna jest wizyta. Najczęściej nieprawidłowości widoczne są już u dzieci w wieku około 7-9 lat, natomiast warto wskazać, że ortodoncja Poznań nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego leczenie może być prowadzone u pacjentów w każdym wieku.

Także zdarza się, że na konsultację do ortodonty w Poznaniu wysyła stomatolog. Wówczas także warto umówić się do gabinetu na wizytę.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Jak wspomniano wcześniej, w leczeniu ortodontycznym kluczowe znaczenie ma aparat na zęby Poznań jako duże miasto daje możliwość założenia niemalże każdego typu dostępnych obecnie aparatów.

Zanim jednak ortodonta w Poznaniu założy go na zęby pacjenta, konieczne jest wykonanie wstępnych badań i konsultacja ortodontyczna. Wykonuje się głównie badania RTG prezentujące wygląd jamy ustnej podczas prześwietlenia.

Aparaty ortodontyczne, jakie stosuje ortodonta Poznań, można podzielić na aparaty ruchome oraz aparaty stałe. Każdy z nich ma nieco inną budowę oraz działanie, co również przekłada się na szybkość i efektywność leczenia.

Najtańsze to ruchome aparaty z płytkami oraz aparaty stałe metalowe. Więcej trzeba zapłacić za przejrzyste aparaty nakładkowe oraz za aparaty estetyczne, na przykład porcelanowe i kryształowe.

Zatem wizyta u ortodonty wskazana jest u każdego, kto zauważa zmiany w ustawieniu zębów odbierające od normy. Warto pamiętać o tym, że leczenie ma na celu nie tylko poprawę estetyki uśmiechu, ale też zdrowia!