szczęka na implantach
Zdrowie i uroda

Szczęka na implantach – co decyduje o jej popularności?

Jakość życia w starszym wieku zależy od bardzo wielu czynników, tym przede wszystkim od stanu zdrowia, ale duże znaczenie ma także stan uzębienia lub jego brak. Możliwość spożywania wszystkich pokarmów i brak obaw o to, aby proteza nie wypadła podczas jedzenia lub rozmowy, są kluczowe dla pełnego komfortu. Zadaniem profesjonalnego stomatologa jest znalezienie optymalnego rozwiązania dla każdego pacjenta.

Implanty – sposób na pełny komfort życia

Tradycyjne protezy mogą wywoływać wiele problemów. Jednym z nich jest dyskomfort w ustach oraz trudności w przyzwyczajeniu się do ich noszenia. Wymagają również użycia kleju, ponieważ zdarza się, że nie są dość stabilne, przesuwają się, a nawet wypadają podczas jedzenia czy rozmowy, a na noc trzeba je wyciągać. Oczywiście każdy może odczuwać to zupełnie inaczej, niemniej dla wielu osób nie są zbyt komfortowe.

Alternatywą dla takiego rozwiązania jest proteza na implantach. Implanty to sztuczne korzenie, które stomatolog montuje w kości i na nich mocowany jest ząb lub nawet cała proteza. Dzięki temu zapobiegają one zanikom kości, co ma ważne znaczenie dla utrzymania prawidłowych rysów twarzy, a także takie szczęki są znacznie bardziej stabilne i można spożywać w nich wszystkie produkty.

Szczeka na implantach cena

Proteza na implantach bywa droższym rozwiązaniem od tradycyjnej szczęki, ale niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Nie trzeba między innymi obawiać się okresu adaptacyjnego, kiedy to przyzwyczajamy się do nowego uzębienia, ponieważ w ogóle się on nie pojawia – proteza nie uciska dziąseł i nie zaburza smaku.

Szczeka na implantach cena uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim wpływa na to ilość zastosowanych implantów. Mają one postać niedużej śrubki, którą mocuje się w kości i na nich stabilizuje protezę. W zależności od ilości brakujących zębów ich liczba może wahać się od dwóch do sześciu, a cena zaczynać od 2 tysięcy.

Proteza na implantach cena

Im więcej założonych implantów, tym proteza jest stabilniejsza, a ich ilość uzależniona jest od ilości posiadanych zębów własnych. To stomatolog decyduje, jaka ilość będzie optymalna, ale zakłada się, że nie powinno być ich mniej niż dwa. Każdy przypadek jest jednak inny i wymaga profesjonalnej konsultacji dentystycznej.

Proteza na implantach cena może zaczynać się już od 2000, a osiągać wartość nawet 30000. Znaczenie ma również rodzaj materiału, z jakiego zostanie wykonana proteza. W tej kwestii to zazwyczaj pacjent decyduje o najkorzystniejszym i preferowanym rozwiązaniu dla siebie.