lekarz stomatolog, dentysta
Zdrowie i uroda

Implanty Poznań – co warto wiedzieć?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne są dla każdego człowieka zęby. Nie tylko umożliwiają wygodne rozdrabnianie pokarmu, lecz przede wszystkim wpływają na wygląd i estetykę całej twarzy. Nic więc dziwnego, że dużym problemem staje się utrata jednego lub kilka zębów. Na szczęście w takim wypadku zastosować można specjalne implanty. Implant zęba Poznań — skuteczne uzupełnienie braków w uzębieniu.

Implanty zębów Poznań – co warto wiedzieć?

Zanim ktoś zacznie się zastanawiać nad tym, jak można założyć implant i ile taki zabieg kosztuje, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czym on tak w ogóle jest. Po co szukać informacji na temat tego, ile kosztują implanty zębów, skoro nie będzie się wiedziało, czym one są i jak wygląda proces ich zakładania.
Implant to po prostu sztuczny ząb, który najczęściej wykonywany jest z tytanu i porcelany. Jest to specjalna śruba, która umieszczana jest w kości szczęki lub żuchwy. Dopiero na nią nakładana jest górna część implantu, która wyglądem nie różni się specjalnie od prawdziwego zęba. Oczywiście implant może być wykonany z innych materiałów, lecz te sprawdzają się zwyczajnie najlepiej.

Dlaczego warto wybrać implanty Poznań?

Co sprawia, że warto stosować implanty? Jakie są korzyści z takiego sztucznego zęba? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że jest to bardzo trwałe rozwiązanie. Co więcej, założenie nie jest bolesne, pacjent szybko dochodzi do siebie i może z implantu korzystać dosłownie tak samo, jak ze zwykłego zęba.
Ogromną korzyścią dla pacjentów jest również to, że implant niezwykle trudno odróżnić od prawdziwego zęba, ponieważ nie różni się on kształtem czy też kolorem. Powoduje to znaczne podniesienie komfortu psychicznego.

Ile kosztuje implant?

O czym należy wspomnieć na sam koniec, jeśli rozważa się założenie implantu? Rzecz jasna kluczową sprawą jest cena. Czy jest to duży wydatek dla domowego budżetu?
Jak się okazuje, cena faktycznie jest ważnym czynnikiem podczas dokonywania decyzji w zakresie założenia implantu. Łączny koszt wraz z założeniem śruby i korony, a także opieką lekarską w czasie leczenia może wynieść nawet około 4-5 tysięcy złotych za jeden implant. Kwota wydawać się może spora, lecz biorąc pod uwagę, że otrzymuje się w ten sposób ząb na ponad 10 lat, nie jest już tak szokująca, jak na początku. Implanty zębów Poznań nie są zbyt tanią sprawą, dlatego podejmowanie decyzji wiąże się z przeliczeniem swojego budżetu.