spigen
Technologia

Używać etui do telefonu czy nie?

Wiele osób zastanawia się czy inwestować w etui do telefonu. Po co go używać, skoro telefony mają solidną obudowę? A może obudowa wcale nie jest solidna i porządne akcesoria telefoniczne są wręcz niezbędne? Przyjrzyjmy się temu czy warto kupić etui oraz jakie.

Dziś telefonów komórkowych używają praktycznie wszystkie pokolenia. Przekonali się do nich nawet seniorzy, dzieciaki traktują wręcz jako życiowy cel, a dorośli nie wyobrażają sobie pracy i codziennego funkcjonowania bez smartfona. Nie zawsze jednak w sprzedawanym zestawie jest wszystko, co niezbędne, żeby telefon działał długo i bezawaryjnie.

Niezbędne akcesoria telefoniczne

Gdy kupujemy smartfona, wraz z nim dostajemy pudełko i mnóstwo niepotrzebnej tektury, a z rzeczy pożytecznych praktycznie tylko ładowarkę i szpilkę ułatwiającą otwieranie szufladki, w którą wkłada się kartę sim. Całą resztę dokupić musimy sami. No właśnie, czy rzeczywiście musimy i co warto kupić, by przedłużyć żywotność nietaniego przecież telefonu?

Na pierwszy plan z pewnością wysuwa się etui. Ja używam spigen case na telefon i jestem bardzo zadowolony. Jakość wykonania z pewnością mogę określić jako premium. Cena wprawdzie nie jest niska, ale coś za coś. Niektórzy powiedzą jednak, że spigen etui to zbędny wydatek. Czy rzeczywiście tak jest?

Dlaczego warto zainwestować w spigen case na telefon

Analizując plusy i minusy zupełnie na chłodno, można dojść tylko do jednego wniosku: etui na smartfona to konieczność. Zabezpiecza przed skutkami upadku, pozwala spokojnie wybrać się na plażę, bez obawy, że piasek wciśnie się tam, gdzie teoretycznie nie mógłby, a na pewno nie powinien się znaleźć. Częściowo zabezpiecza też przed zalaniem, choć oczywiście nie zda się na wiele, gdy telefon utopimy w morzu, to jednak przy dużych opadach deszczu i mniej inwazyjnym zamoczeniu dobre etui będzie wybawieniem.

I tu dochodzimy do sedna. Jeśli ma to być akcesorium na odpowiednim poziomie, to z pewnością można polecić spigen etui, które jest wykonane bardzo solidnie. Nie jest przy tym toporne z wyglądu, więc właściwie łączy wszystkie cechy, na których powinno użytkownikowi zależeć: jest efektywne, a także eleganckie. Matowa czerń może być wręcz uważana za ozdobę telefonu, zwłaszcza jeśli często go używamy. Bez wątpienia duże znaczenie ma też zastosowanie solidnych materiałów, co gwarantuje brak przetarć i przede wszystkim pęknięć, które zdarzają się w mniej dopracowanych i tańszych modelach. Każdy musi więc sam zdecydować czy wybiera niską jakość za niską cenę, czy jakość najwyższą, za nieco większe pieniądze.