wiertarka
Dom i ogród Przemysł

Warto zdecydować się na wiertarki bez udaru czy udarowe?

Należy mieć świadomość, że obecnie zakup wiertarki jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo wysokiej jakości modeli renomowanych producentów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają ogromny problem z podjęciem właściwiej decyzji. Można zaobserwować, że ogromną popularnością cieszą się wiertarki elektryczne bez udaru, a także udarowe. Na który produkt warto się zdecydować?

Jakie zalety ma wiertarka bez udaru?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wiertarki bez udaru znajdujące się w ofercie asortymentowej znanych producentów są nie tylko wydajne, ale również precyzyjne. Ponadto niektóre modele są wyposażone w przekładnię dwubiegową.

Z kolei silnik o mocy dochodzącej do 750 W zagwarantuje szybkie tempo pracy. Pozwoli także użytkownikowi na wiercenie otworów o średnicy wynoszącej 13 mm w stali.

Dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się we wiertarki bez udaru?

Warto wiedzieć, że produkty są bardzo precyzyjne dzięki ergonomicznej i kompaktowej konstrukcji. Zakres zastosowań jest zdecydowanie zwiększony dzięki 2-biegowej przekładni, a także możliwości regulacji prędkości obrotowej.

Godny uwagi jest fakt, że wiertło nie będzie obracało się w uchwycie wiertarskim. Wiertarka bez udaru renomowanego producenta posiada sprzęgło przeciążeniowe, które będzie chroniło użytkownika.

Czym jeszcze cechują się wysokiej jakości wiertarki elektryczne bez udaru?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że średnica wrzeciona wynosząca 43 mm wiertatki bez udaru będzie pozwalała na pracę w stojaku wiertarskim. Ponadto pełne ułożyskowanie wałeczkowe i kulkowe zagwarantują urządzeniu precyzyjną pracę i bardzo długą żywotność.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w wiertarkę udarową?

Należy mieć świadomość, że wiertarka udarowa jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które pozwoli na pracę w różnych materiałach. Godny uwagi jest fakt, że użytkowni podczas pracy z delikatniejszą strukturą ma możliwość wyłączenia udaru. Nie wszyscy wiedzą, że omawiany produkt może posłużyć także jako wkrętarka.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że zaopatrzenie się w wiertarkę w żaden sposób nie obciąży domowego budżetu. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są narzędzia, których koszt wynosi 200 złotych. Oczywiście zawodowi usługodawcy powinno kupić model przeznaczony do profesjonalnego użytkowania. Osoby posiadające wspomniany produkt nie będą musiały zastanawiać się, czym dokładnie będą wiercić w stali, betonie czy drewnie. Nie jest zalecane przed zakupem sugerowanie się tylko ceną.