dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Zalety licówek, czyli jak szybko poprawić wygląd swoich zębów

Współczesna stomatologia to innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają w szybkim czasie uzyskanie pięknego uśmiechu. Do takich rozwiązań można zaliczyć między innymi licówki Łask, które ukryją niedoskonałości naszych zębów, a także w niedużym stopniu mogą skorygować ich kształt. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tej metodzie?

Czym są licówki Łask?

Licówki Pabianice mają postać cieniutkich płatków, które przykleja się na zęby i tym samym skutecznie zmienia się ich wygląd. Są one wykonane z wytrzymałych i solidnych materiałów, ale nie są wieczne i w zależności od tego, z jakich materiałów zostały wytworzone, ich trwałość może być różna. Najtrwalsze są licówki porcelanowe, ale są droższe od tych kompozytowych. Wytrzymują 10-15 lat, a zdarza się, że i dłużej.

Założenie licówek wiąże się zazwyczaj z odpowiednim przygotowaniem zębów do tego zabiegu. Najczęściej więc zęby, na które będą nakładane licówki Pabianice, są wcześniej piłowane, choć najnowsze rozwiązania pozwalają tego uniknąć.

Jakie efekty uzyskuje się przy zastosowaniu licówek?

Profesjonalne licówki Zduńska Wola to przede wszystkim możliwość zamaskowania różnego rodzaju nieestetycznych przebarwień, a także nierówności. Dzięki nim zęby staną się bielsze, bardziej gładkie i równe, a tym samym uśmiech znacznie bardziej efektowny i zbliżony do tego wymarzonego. Licówki Łask to także możliwość lekkiego skorygowania kształtu zęba, dzięki czemu w niedużym stopniu wizualnie poprawi się jego wygląd – stosuje się je na przykład w przypadku diastemy – przerwę między zębami można nieco pomniejszyć bez konieczności leczenie ortodontycznego.

Licówki Zduńska Wola – kto powinien się na nie zdecydować?

Są one przede wszystkim polecane osobom, które chcą szybko i efektownie poprawić wygląd swoich zębów. Świetne efekty uzyskuje się w przypadku zębów posiadających różnego rodzaju niedoskonałości, np. przebarwienia czy nierówności – gdy zostaną zastosowane licówki Zduńska Wola, to zęby stają się bielsze, bardziej równe, co w bardzo dużym stopniu wpływa na ich estetykę.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania? Rozwiązania tego nie można zastosować w przypadku próchnicy, chorób dziąseł i zgryzu, nie poleca się ich także osobom zgrzytającym i mocno zaciskającym zęby – znacznie zwiększa się ryzyko ich uszkodzenia. Licówek nie zakłada się także na zęby leczone w sposób kanałowy.