stomatolog toruń
Zdrowie i uroda

Jak się przygotować do wyrwania zęba?

Ekstrakcja zęba nie należy do przyjemnych doświadczeń, jednak nie należy jej się obawiać. Wyspecjalizowany dentysta Toruń z pewnością udzieli niezbędnych wskazówek dotyczących tego procesu. Wiele zależy od tego, czy jest to pierwsza, czy kolejna wizyta u danego stomatologa. Każda renomowana klinika dentystyczna Toruń wymaga dostarczenia dokumentacji pacjenta – jest ona niezbędna do tego, aby poznać przebieg leczenia, a także przebyte choroby.

Kiedy konieczne jest wyrwanie zęba?

To stomatolog Toruń decyduje o tym, czy wyrwanie zęba jest konieczne, czy też nie. Najczęściej ekstrakcja jest zalecana w przypadku zaawansowanej próchnicy, braku miejsca w jamie ustnej, czy też urazów mechanicznych. Powodem może stać się również niedokończone leczenie kanałowe. Po pewnym czasie obumarły ząb musi zostać usunięty.

Dobry dentysta Toruń nie decyduje się na ekstrakcje zbyt pochopnie. Być może ząb może zostać uratowany – ważne jest więc indywidualne podejście do każdego pacjenta. Oczywiście w przypadku skomplikowanego leczenia pojawiają się również wysokie koszty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Klinika dentystyczna Toruń bardzo często proponuje jednak rozłożenie płatności w czasie, a więc warto jest wziąć to rozwiązanie pod uwagę.

O czym należy poinformować dentystę?

Stomatolog Toruń nie przeprowadza ekstrakcji zbyt szybko. Oprócz sprawdzenia stanu jamy ustnej oraz uzębienia niezbędny jest wywiad z pacjentem. Bardzo ważne jest to, aby poinformować dentystę Toruń o wszelkich chorobach związanych z np. sercem, układem krwionośnym, cukrzycą. Szczególne zagrożenie stanowią wszelkie schorzenia, które mogą doprowadzić do krwotoku, czy też zakrzepicy.

W dobrej klinice dentystycznej Toruń pacjenci mogą liczyć na fachowe wsparcie. Bywa tak, że na kilka dni przed planowaną ekstrakcją konieczne jest rozpoczęcie antybiotykoterapii. Dotyczy to przede wszystkim osób, u których odnotowuje się nawet wczesne stadium choroby.

Postępowanie przez ekstrakcją

Korzystając z usług doświadczonego stomatologa Toruń możemy mieć pewność, że zostaniemy dokładnie poinformowani o tym, jak powinno przebiegać postępowanie przed zabiegiem. Przede wszystkim nie należy palić papierosów. Ponadto należy zgłosić stomatologowi Toruń objawy infekcji/przeziębienia, czy też występujące nudności lub wymioty. Nierzadko okazuje się, że potrzebna jest zmiana terminu.

W przypadku znieczulenia ogólnego nie zaleca się samodzielnego kierowania pojazdem. Dobrze jest więc udać się na zabieg z osobą, która będzie mogła nas odwieźć lub odprowadzić do domu.