kasetony
Dom i ogród

Kasetony 3d – ekskluzywna ściana w salonie

Panele ścienne 3d to skuteczny sposób na szybką zmianę wnętrza i odświeżenie salonu. Chcąc zaprojektować ciekawą ścianę, nie trzeba wykorzystywać półek czy obrazów. Jak zaaranżować ciekawą ścianę w salonie przy użyciu kasetonów 3d?

Ściana telewizyjna

Kasetony 3d zachwycają różnorodnością wzorów. Fale, kwadraty, prążki czy płytki heksagonalne to tylko kilka wzorów, jakie można wykorzystać w salonie, gdy chcemy sprawić, by nasza ściana była ciekawa i niebanalna.

Panele ścienne 3d idealnie sprawdzą się na ścianie, na której ma wisieć telewizor. W wielu mieszkaniach jest to główna, najważniejsza ściana. Montując kasetony 3d sprawimy, że telewizor będzie wydawał się niebanalny, a ściana będzie zachwycała.

Surrealistyczny efekt

Panele 3d mają konkretne zadanie. Zadziwiają oraz powodują, że mieszanie nabiera niebywałego charakteru. Głębia, która tworzy się dzięki zastosowaniu paneli 3d sprawia, że pomieszczenia wydają się duże i przestronne. Ściana staje się wielowymiarowa i niebanalna.

Kasetony 3d idealnie współgrają ze światłem, które powoduje, że o każdej porze dnia wyglądają inaczej. Warto wykorzystać ten efekt i zastosować sztuczne oświetlenie. Ciekawe oświetlenie górne lub kinkiety podkreślą charakterystyczny deseń na ścianie.

Jak wybrać panele?

Panele ścienne 3d nie tylko mają bardzo różnorodne wzory, ale również wykonane są z różnych materiałów. Panele 3d gipsowe są lekkie i wytrzymałe. Ich zaletą jest możliwość samodzielnego malowania lub wprost przeciwnie, kupienia gotowych zestawów kolorystycznych. Kasetony 3d z płyty MDF są odporne na uszkodzenia oraz doskonale izolują dźwięki.

Panele 3d betonowe idealnie wpiszą się w styl salonu industrialnego. Są surowe i minimalistyczne, ale bardzo eleganckie. Panele z poliuretanu są przygotowane do malowania. Wykorzystując je miejscowo, można stworzyć ciekawe i niepowtarzalne kompozycje.

Kasetony 3d drewniane to ukłon nowoczesności w stronę klasyki. Takie wykończenie ściany sprawdzi się w mieszkaniu klasycznym czy rustykalnym, ale również przełamie konwencję industrialnej surowości.

Panele 3d ażurowe to propozycja do salonów, w których właściciele chcą wydzielić odrębną przestrzeń. Niewielkie biuro wydzielone ażurowymi kasetonami będzie wyglądało elegancko i profesjonalnie.

Panele ścienne 3d to szansa na stworzenie nietuzinkowego salonu. Wzorów paneli jest bardzo dużo, a możliwości ich wykorzystania nieograniczone. Można je wykorzystać na całej ścianie czy na fragmencie. Ważne, by pamiętać, że kasetony 3d są tak charakterystyczne, że nie szukają towarzystwa. Lubią samotność.