remont, kasetony, panele 3d
Dom i ogród

Panele 3D – estetyczny wygląd oraz możliwość wszechstronnego zastosowania

Choć jeszcze do niedawna kasetony 3D kojarzyły się z czasami minionymi, starym budownictwem i uważane były za element passe, to wraz z wprowadzeniem na rynek nowoczesnych paneli przestrzennych sytuacja stała się zgoła odmienna. Obecne w sprzedaży panele 3D cechuje bowiem jakość oraz wysokie walory wizualne.

Jakie zalety mają panele dekoracyjne 3D?

Jak wspomniano powyżej, nowoczesne panele trójwymiarowe to wysokogatunkowy produkt, który cechuje trwałość oraz atrakcyjny wygląd. Dzięki zastosowaniu paneli można w szybki, tani i prosty sposób odmienić niemal każde wnętrze. Ponadto zastosowanie kasetonów umożliwia zamaskowanie zniszczonego i popękanego tynku czy mało estetycznego grzejnika. Nie można również zapominać o tym, że umieszczone na suficie panele doskonale izolują ciepło. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w lokalach położonych na najwyższych kondygnacjach. Panele są one również odporne na wilgoć dzięki czemu mogą być z powodzeniem montowane choćby w łazience. Montaż kasetonów poprawia akustykę we wnętrzu oraz izoluje je od uciążliwych odgłosów dochodzących z sąsiednich pomieszczeń. Wśród innych zalet kasetonów należy wymienić ich łatwość montażu, trwałość, możliwość malowania na dowolne kolory czy łatwego mycia.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru kasetonów?

Wybierając panele dekoracyjne 3D należy zwracać uwagę na ich wielkość oraz umieszczony na nich wzór. Należy bowiem pamiętać o tym, że za pomocą wspomnianego wzoru można wpływać na optyczną zamianę wielkości danego pomieszczenia. W celu optycznego powiększenia przestrzeni warto zatem wybierać wielkoformatowe kasetony 3D w jasnym odcieniu z pionowym wzorem.

Z czego wykonane są panele 3D?

Dostępne w sprzedaży kasetony mogą być wykonane ze styropianu, gipsu czy poliuretanu. W tym przypadku najtańsze są kasetony wykonane ze styropianu. Są one jednak mało trwałe i podatne na uszkodzenia. Z drugiej jednak strony są one proste i szybkie w montażu. Droższe produkty cechują się wyższą trwałością i jakością, a ich montaż nie jest dużo bardziej skomplikowany.

Czy zastosowanie kasetonów ma jakieś ograniczenia?

Kasetony 3d mogą być montowane w niemal każdym wnętrzu. Podczas ich wyboru należy jednak pamiętać o tym, że panele w kolorze białym pod wpływem działania nikotyny mają tendencję do odbarwiania się na żółto. Nie powinny by zatem montowane w pomieszczeniach, w których przebywać mogą osoby palące papierosy.