dentysta, stomatolog
Zdrowie i uroda

Kiedy leczenie zębów pod narkozą jest konieczne?

Dentofobia jest niczym nieuzasadnionym strachem przed odbyciem wizyty u lekarza stomatologa. Na skutek paraliżującego lęku pacjent nie chodzi do dentysty. Niestety konsekwencją takiego postępowania jest pojawienie się próchnicy, która nieleczona doprowadza do utraty uzębienia. Dla osób cierpiących na dentofobię leczenie zębów w narkozie jest jedynym rozwiązaniem.

Jak rozpocząć leczenie zębów pod narkozą Tychy?

W każdym większym mieście, takim jak Tychy funkcjonują nowoczesne gabinety stomatologiczne. Szukając dentysty warto wybrać takiego, który zapewni kompleksowe i specjalistyczne leczenie. Dobrze jest zapoznać się z opinią znajomych oraz rodziny. Przed podjęciem decyzji można odbyć wizytę kontrolną, aby sprawdzić, czy dany lekarz i gabinet sprosta oczekiwaniom. Zaufanie do stomatologa jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy pacjent boi się wizyt i potrzebuje rozwiać wszystkie swoje obawy. Lekarz powinien na spokojnie i cierpliwie przedstawić wszelkie aspekty oraz zaproponować najlepszy plan leczenia. Dla osób cierpiących na dentofobię bardzo ważne będzie, czy jest możliwe leczenie zębów pod narkozą Tychy w konkretnym gabinecie.

Leczenie zębów w narkozie

Gabinety stomatologiczne starają się wyjść naprzeciw wszystkim oczekiwaniom pacjentów. Dlatego coraz częstszą usługą jest możliwość wykonywania zabiegów dentystycznych pod narkozą. Dla niektórych osób jest to jedyna możliwość na przebycie prawidłowego leczenia. Dla innych będzie to okazja do bezbolesnego pozbycia się problemów z uzębieniem.
Dla dzieci, osób upośledzonych psychicznie oraz borykających się z dentofobią leczenie zębów pod narkozą, to często jedyny ratunek przed postępującą, nieleczoną próchnicą. Odkładanie wizyty u stomatologa skutkuje pogarszaniem się stanu zdrowia zębów i doprowadza do nieodwracalnych uszkodzeń.

Zalety poddania się narkozie u stomatologa

Główną zaletą odbycia leczenia stomatologicznego pod narkozą jest brak bólu i spowodowany tym komfort psychiczny. W uśpieniu można przeprowadzić kilka zabiegów na raz. Dzięki temu nie ma potrzeby odbywania wielu wizyt. Pacjent podczas jednej sesji może mieć na przykład usunięte chirurgicznie ósemki lub przygotowane miejsce na protezę zębową. Zabiegi pod narkozą odbywają się zawsze w asyście zespołu anestezjologicznego, dzięki czemu pacjent jest odpowiednio zabezpieczony.