lekarz dentysta
Zdrowie i uroda

Licówki – sposób na idealny uśmiech

Zdrowy i biały uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Nie wszyscy jednak mogą się nim pochwalić. Licówki to prosty sposób na pokonanie naturalnych niedoskonałości. Co trzeba wiedzieć nim udamy się do stomatologa?

Licówki – co to jest?


Licówki to cieniutkie nakładki na zęby, które sprawią, że uśmiech staje się piękny i biały. Stomatolog Zabrze poleca licówki osobom, które mają zęby nierówne lub przebarwione. Jest to również propozycja dla osób, które mają diastemę lub zęby uszkodzone mechanicznie. Pęknięcia i nierówności zostaną zatuszowane.

Dentysta Zabrze Zaborze przed przystąpieniem do założenia licówek koniecznie musi wyleczyć zęby. Bardzo ważne jest również usunięcie kamienia nazębnego. W czasie pierwszej wizyty wykonywany jest wycisk zębów. Na kolejnej wizycie pacjent przymierza przygotowane licówki. Warto pamiętać, że dobór koloru zębów jest bardzo ważny. Stomatolog Zabrze przygotuje licówki w odcieniu, które zbliżone są do naturalnego odcienia. Dzięki temu licówki nie będą się wyróżniały i będą wyglądały naturalnie.

W trakcie kolejnej wizyty dentysta Zabrze Zaborze już na stałe przytwierdzi licówki. Kilkudniowa próba daje pacjentowi czas na podjęcie decyzji, czy metamorfoza jest udana. Jeżeli pacjent ma wątpliwości stomatolog Zabrze wprowadza poprawki.

Jakie licówki wybrać?

Klinika dentystyczna Zabrze proponuje pacjentom licówki porcelanowe, akrylowe, kompozytowe i ceramiczne. Warto bardzo dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału. Różnią się one nie tylko ceną, ale przede wszystkim wyglądem oraz trwałością.

Licówki akrylowe najczęściej wykorzystywane są jako tymczasowe. Są mniej trwałe, ale za to mają niższą cenę. Licówki kompozytowe mają jednolity kolor. Sprawia to, że mogą wyglądać sztucznie. Dużo trwalsze, ale niestety droższe, są licówki ceramiczne.

Dentysta Zabrze może również założyć licówki porcelanowe. Jest to najpopularniejszy materiał wśród pacjentów. Jest elastyczny i trwały. Ich zaletą jest to, że nie ulegają przebarwieniom. Są odporne na osadzanie się kamienia nazębnego i innych osadów.

Klinika dentystyczna Zabrze to miejsce, w którym w krótkim czasie można poprawić swój uśmiech. Warto pamiętać, że piękny i zdrowy uśmiech ma znaczenie nie tylko estetyczne. Osoby, które wstydzą się swojego wyglądu, rzadko się uśmiechają, tracą radość życia. Licówki to idealny sposób na odzyskanie pięknego uśmiechu, który będzie zachwycał.