stomatolog, denstysta
Zdrowie i uroda

Usunięcie zębów nie takie straszne

Bardzo wiele osób w ostatnim czasie musi usunąć zęby, jednak coraz częściej boi się dentystów. Zdesperowane osoby decydują się na wizytę u dentysty dopiero w ostateczności, gdy toczy się poważny stan zapalny. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że obecne metody stosowane w gabinetach dentystycznych nie są tak drastyczne jak kiedyś i aktualnie takie leczenie nie boli. Czy jest to rzeczywiście możliwe?

Usuwanie zębów pod narkozą nie boli

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że dzisiejsze dostępne metody leczenia są znacznie bardziej zaawansowane, niż te kilkanaście lat temu. Nie możemy zniechęcać się do stomatologów, ponieważ w szczególności w przypadku gdy będziemy borykać się z naprawdę poważnymi schorzeniami, zwlekanie z pójściem do dentysty może się zakończyć nawet naszą śmiercią. Dlatego gdy czujemy, że toczy się stan zapalny lub też widzimy ropę na dziąśle, od razu musimy udać się do stomatologa. Taki stan zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale także często i naszemu życiu. Niczego nieświadomi możemy zwlekać z wizytą u specjalisty, a bardzo poważny stan zapalny spowoduje, że dostaniem zakażenia i po prostu umrzemy. Nie warto bać się specjalistów, ponieważ jeżeli przykładowo mamy do usunięcia ząb, obecnie możemy zrobić to pod narkozą. Możliwe jest między innymi usuwanie zębów pod narkozą, a taki zabieg nie boli. Jesteśmy po prostu uśpieni, nie czujemy bólu, ani też nic nie słyszymy. Jest to w pełni bezpieczna technika, jednak przed usuwaniem zębów pod narkozą na pewno stomatolog przeprowadzi z nami pełny wywiad.

Leczenie zębów pod narkozą również w przypadku dzieci

Nie powinniśmy zapominać o tym, że nie tylko dorośli boją się dentystów. Bardzo duży strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym odczuwają także najmłodsi. W szczególności gdy mają bardzo poważne schorzenia w jamie ustnej, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie. Może okazać się, że taki zabieg będzie trwał bardzo długo, dlatego powinniśmy zdecydować się na leczenie zębów pod narkozą. W przypadku dzieci także możliwe jest leczenie zębów za pomocą narkozy, jednak tak jak w poprzednim przypadku to lekarz decyduje o tym, czy w przypadku naszych najmłodszych możemy stosować taką technikę.

Zdecydowanie stomatologia pod narkozą jest bardzo chętnie wybierana. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie stomatologii pod narkozą w swoim leczeniu, ponieważ dzięki temu nie odczuwamy bólu i strachu, a to właśnie te emocje najczęściej nam towarzyszą. Stomatologia pod narkozą nie jest także zbyt droga, dlatego warto się na nią zdecydować.