szczoteczki do zębów
Zdrowie i uroda

Najlepszy specjalista do dziecięcych zębów

Dzieci należą do specyficznej grupy pacjentów. Są niecierpliwe, niezbyt skore do współpracy, a czasem należy wykazać się ogromną pomysłowością i cierpliwością aby zbadać małego pacjenta. Dotyczy to także dentystów. Nie każdy stomatolog Zabrze dobrze czuje się pracując z dziećmi, dlatego rodzice często długo szukają kliniki na pierwszą wizytę kontrolną dla dziecka, aby przeprowadzić przyjemną adaptację i oswoić pacjenta z gabinetem. Jak wygląda pierwsza wizyta dziecka u stomatologa? Jakie udogodnienia posiada klinika stomatologiczna Zabrze, aby ułatwić leczenie dziecięcych zębów?

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty – kiedy się na nią udać i czego się spodziewać?

Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się najpóźniej w okolicy pierwszych urodzin dziecka, a wcześniej jeśli dziecko ma już zęby mleczne. Ze względu na to, że próchnica na mleczakach rozwija się w bardzo szybkim tempie konieczna jest stała kontrola jakości szkliwa. Co więcej, na pierwszą wizytę adaptacyjną warto udać się nawet wtedy gdy dziecko w okolicy roczku nie ma jeszcze zębów. Dentysta Zabrze sprawdzi nie tylko czy dziecko posiada zalążki zębowe, ale również skontroluje budowę jamy ustnej. Na wizycie adaptacyjnej dziecko oraz rodzice są zaznajamiani z gabinetem dentystycznym oraz sprzętem medycznym. Stomatolog Zabrze może przeprowadzić również lekcję pokazową dotyczącą higieny, czyszczenia i nitkowania zębów mlecznych. Te informacje są raczej przekazywane rodzicom – to oni będą kontrolować jakość czyszczenia nawet do około siódmego roku życia. W wielu przypadkach dentyści są bardzo elastyczni gdy pacjentem jest dziecko – zdejmują fartuch, zakładają śmieszna maseczki. W wielu miejscach dziecko otrzymuje pamiątkową naklejkę czy mały upominek. Dzięki temu wizyta u dentysty będzie budziła miłe skojarzenia.

Dentysta Zabrze – jak przekona dziecko do badania?

Czasem przeprowadzenie badania stomatologicznego na dziecku jest bardzo trudne, szczególnie jeśli w przeszłości miało ono jakieś niezbyt miłe sytuacje związane z gabinetem dentystycznym. Aktualnie klinika stomatologiczna Zabrze może być wyposażona nie tylko w dopasowane do rozmiarów dziecka fotele, ale również ekrany, które w czasie badania wyświetlają bajki. Często dentyści oraz asystentki stomatologiczne noszą fartuchy z postaciami z bajek i ozdobione maski.