dentysta, sprzęt stomatologiczny
Zdrowie i uroda

Sposoby na wybielenie zębów u stomatologa

Wielu ludzi marzy o śnieżnobiałym, iście hollywoodzkim uśmiechu. Często jednak, mimo zachowania codziennej higieny, ich zęby szarzeją albo żółkną. Sprawdź, co stomatologia warszawa ochota może ci zaoferować, by twoje zęby były lśniąco białe.

Nakładkowe wybielanie zębów

Kiedy pacjent decyduje się na nakładki wybielające, stomatolog ochota wykonuje odcisk zębów i na jego podstawie przygotowuje nakładki – szyny. Do nich pacjent otrzymuje stomatologiczny żel wybielający, którym smaruje nakładki przed ich użyciem. Nakładki stosuje się w domu, zakładając je na kilka godzin lub na noc, przez około 14 do 21 dni.

Czas trwania kuracji uzależniony jest od stopnia przebarwień. Dzięki metodzie nakładkowej można wybielić zęby o 4 do 7 odcieni. Na efekt wybielania trzeba poczekać, jednak to metoda tańsza od stosowanych w gabinetach stomatologicznych lamp wybielających.

Jej wadą niewątpliwie jest to, że pacjent może odczuwać nadwrażliwość, jeśli źle nałoży nakładki i żel wybielający będzie mieć styczność z dziąsłami. W takiej sytuacji warto udać się do gabinetu i poprosić, by stomatolog warszawa ochota sprawdził, czy nakładki prawidłowo przylegają do zębów. Zwykle wystarczy skonsultować się z higienistką stomatologiczną, która może pomóc podczas pierwszych prób wybielania.

Zaleta tej metody to możliwość powtórzenia zabiegu niewielkim kosztem. Jeśli po pół roku pacjent ponownie będzie chciał rozjaśnić szkliwo zębów, może użyć tych samych nakładek, a u stomatologa dokupić sam żel.

Lampy wybielające zęby

Zabieg wybielania zębów przy użyciu lamp jest szybki (trwa około 45 – 60 minut) i bardziej skuteczny – pozwala rozjaśnić zęby nawet o kilkanaście odcieni. Efekt zależy indywidualnie od każdego pacjenta – jeśli zęby są zniszczone i zaniedbane stomatologia warszawa ochota pozostaje bezradna.

W trakcie zabiegu stomatolog Ochota nakłada na zęby specjalny żel, zabezpiecza język oraz dziąsła i kieruje światło lampy led na szkliwo. W większości gabinetów stomatologicznych do wybielania służą lampy beyond. Zabieg przy ich użyciu jest całkowicie bezpieczny a emitowane światło pozostaje bez wpływu na ciało pacjenta.

Po zabiegu, dla poprawienia efektu pacjent może stosować dodatkowo metodę nakładkową w domu.

Należy pamiętać, że wybielić można tylko żywe zęby – te po leczeniu kanałowym (martwe) nie rozjaśnią się. W takim wypadku można wybielić je osobno, ale zawsze istnieje ryzyko, że ich odcień będzie inny, niż przy zębach nieleczonych. Pacjentom, którzy są w takiej sytuacji, stomatolog warszawa ochota poleca założenie licówek lub koron.