zęby, dbanie o uzębienie
Zdrowie i uroda

Współczesne możliwości protetyki stomatologicznej

Osoby dbające o swoje zęby mają na celu nie tylko uniknięcie ich bólu na skutek erozji szkliwa czy cieszenie się ich pięknym wyglądem. U podstaw takich działań leży chęć zachowania własnych zębów do późnej starości. Ma to ogromne znaczenie, gdyż protetyka stomatologiczna Poznań niestety nie jest idealna i sztuczne zęby zawsze będą nieco różniły się od prawdziwych, poza tym musi minąć jakiś czas, by przyzwyczaić się do posiadanych uzupełnień protetycznych. Niemniej jednak strata zęba czy zębów nie musi już być dziś dramatem, gdyż dzięki pomocy dobrego protetyka Poznań można odzyskać komfort i estetyczny wygląd.

Doskonała jakość uzupełnień

Osoby chcące skorzystać z pomocy protetyka Poznań prawie zawsze mają do wyboru wiele możliwości. Mogą zdecydować się na stałe lub wyjmowane protezy zębowe Poznań, na wkłady koronowo-korzeniowe, mosty protetyczne czy też implanty. Oczywiście każda z tych metod leczenia bezzębia ma swoje zalety (jak i wady) i cechy, ale łączy je fakt, że obecnie są one wykonywane z wysokiej jakości materiałów, lepszych niż jeszcze kilkanaście lat temu. Technika, także protetyczna, mocno poszła do przodu, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że protezy zębowe Poznań lub inne rozwiązania będą niewygodne i nienaturalne. Stosowane materiały, takie jak kompozyt, ceramika, porcelana, włókno szklane, tytan, dają tym uzupełnieniom wielką trwałość, naturalny wygląd, a także pozwalają naśladować prawdziwe zęby również w zakresie działania. Dużo przy tym zależy od ich budowy, jak również od staranności wykonania, warto więc wybrać dobrego protetyka Poznań.

Naturalny wygląd

Niezależnie przy tym od tego, jakie uzupełnienie się wybierze, implanty czy protezy zębowe Poznań, można mieć pewność, że sztuczne zęby będą wyglądały naturalnie. Oczywiście implanty, ze względu na swoją budowę, wyglądają zdecydowanie najbardziej naturalnie i są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów, ale nawet najtańsze protezy czy mosty są też łudząco podobne do prawdziwych zębów pacjenta – pod względem koloru, wielkości i kształtu. Jest to ich podstawowy walor, więc każdy technik musi dbać, by wykonywać sztuczne zęby, które dobrze wkomponują się w istniejące uzębienie pacjenta.

Naturalne odczucia

Bardzo ważna jest też kwestia komfortu pacjenta, przy czym chodzi nie tylko o dobre dopasowanie na przykład protezy zębowej i zapewnienie komfortowego żucia. Ważne są też odczucia. Uzupełnienia, jakie proponuje protetyka stomatologiczna Poznań, muszą między innymi być doskonale stabilne – niedopuszczalne jest ich chwianie się czy przemieszczanie.