ząb, odbudowa zęba
Zdrowie i uroda

Kiedy warto wykonać implanty zębów?

Budzące coraz większą popularność implanty zębów Poznań mają coraz niższe ceny, gdyż wykonuje je coraz więcej gabinetów. Na to jednak, by osiągnęły one poziom dostępny na każdą kieszeń, na pewno trzeba jeszcze poczekać, dlatego na wykonanie implantów w Poznaniu czy innych miastach decydują się albo osoby dysponujące dużym budżetem, albo takie, które nie mają innego wyjścia. Kiedy szczególnie warto wykonać implanty Poznań?

Gdy można sobie na to pozwolić

Wydatek rzędu kilku tysięcy złotych na jeden sztuczny ząb na pewno nie będzie dla każdego tak samo duży. Kiedy ma się duży budżet albo nie żałuje się na siebie pieniędzy (a na implanty zębów Poznań zdecydowanie warto je wydać, gdyż jest to niezwykły komfort), na pewno warto wykonać implanty kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Warto przy tym wiedzieć, że implanty zębowe Poznań nie służą tylko do uzupełniania pojedynczych braków zębowych, choć nieraz tak są przedstawiane. Jest to też wyjście dobre dla osób, które chcą uzupełnić kilka zębów, czy to znajdujących się obok siebie, czy w różnych punktach szczęki bądź żuchwy. Dobra wiadomość jest przy tym taka, że wszczepiania kilku implantów zwykle wykonuje się na tej samej wizycie, łatwo jest więc odzyskać kompletne uzębienie. Wielu stomatologów wykonujących implanty zębowe Poznań oferuje przy tym zniżki w takich sytuacjach.

Kiedy brakuje zęba z przodu

W takich przypadkach tylko implanty Poznań są w stanie tak uzupełnić brakujący ząb, by nikt nie domyślił się takiej interwencji. Inne uzupełnienia, ze względu na swoją budowę, zawsze będą widoczne jako sztuczne zęby, niezależnie od starań technika i stomatologa. Młode osoby więc, które na skutek wypadku czy zaniedbań straciły ząb znajdujący się w widocznym miejscu, nie mają lepszego wyjścia niż tylko zdecydować się na implant.

Gdy brakuje pojedynczego zęba

Paradoksalnie łatwiej jest zastąpić większą grupę zębów niż jeden ząb. W przypadku jednego punktu – jak to mówią dentyści – często proponuje się pacjentowi wykonanie mostu protetycznego. Polega to na oparciu sztucznego zęba na sąsiednich, co wymaga ich opiłowania. Lepiej tego unikać. Uzupełnienie w inny sposób rzadko jest możliwe, dlatego implant w takim przypadku jest zdecydowanie najlepszy.

Jako podstawa protezy

Protezy całościowe rzadko są w pełni wygodne, a także nie są do końca stabilne. Osoby chcące odzyskać komfort bliski posiadaniu naturalnych zębów powinny zdecydować się na protezę osadzoną na implantach. Wszczepione po obu stronach łuków zębowych implanty stanowią w pełni solidną podstawę dla łuków sztucznych zębów.