dentysta
Zdrowie i uroda

Co może zaproponować dobry stomatolog?

Dobry dentysta Kraków zdecydowanie jest specjalistą, do jakiego powinien udać się każdy, komu marzą się piękne zęby. Obecnie taki atut jest na wyciągnięcie ręki, nie warto więc szukać pretekstów do zaniedbywania zębów w postaci strachu przed dentystą czy argumentu, że w danym przypadku nie da się nic zrobić. Obecnie dentysta Nowa Huta jest w stanie zaradzić na każdy problem związany z zębami, w dodatku w sposób bezbolesny i mało problematyczny. Co więcej, wcale nie musi to dużo kosztować!

Przede wszystkim leczenie

Ponieważ zdrowie zębów jest najważniejsze, leczenie zębów to podstawowy zabieg, jaki wykonuje każdy dentysta Kraków. Od tego też trzeba zacząć dbanie o zęby, zwłaszcza że często wielu innych zabiegów nie można wykonać kiedy posiada się ubytki próchnicze. Gdy mają one miejsce, nie da się założyć aparatu ortodontycznego, wykonać wybielania zębów czy założenia licówek. Lepiej też wtedy nie wszczepiać implantów, gdyż ognisko zapalne w jamie ustnej może stwarzać ryzyko infekcji w miejscu wszczepu, co da skutek w postaci jego odrzucenia.
Dobry stomatolog Kraków zaproponuje różne metody leczenia, nie tylko klasyczne, ale też endodontyczne, czyli kanałowe, jak również endodontyczne z użyciem mikroskopu. Ten ostatni zabieg jest niezwykle precyzyjny, niezastąpiony w przypadku ciasnych kanałów zębowych, gdyż pozostawienie choćby odrobiny zainfekowanej tkanki w kanałach nadal stwarza wielkie zagrożenie dla organizmu – nie tylko dla danego zęba czy nawet jamy ustnej.

Uzupełnianie braków zębowych

Choć za wyrób sztucznych zębów w większości przypadków odpowiada technik lub lekarz protetyk (ale nie zawsze, gdyż ma przykład koronę do implantu stomatolog Kraków zwykle formuje sam, używając specjalnej formy), to stomatolog doradza najlepsze rozwiązania, a także często dokonuje założenia danego uzupełnienia. Tylko u dentysty w Krakowie i w innych miastach można też dokonać wszczepienia implantów. Skorzystanie z takich usług jest niezwykle ważne, ponieważ brak nawet jednego zęba doprowadza do bardzo niekorzystnych zmian w jamie ustnej. Braku zęba nigdy więc nie powinno się bagatelizować.

Upiększanie zębów

Współcześni pacjenci są dziś bardzo wymagający pod tym względem – chcą mieć zęby nie tylko zdrowe, ale też piękne, a dentysta Nowa Huta w pełni im to umożliwia. Jak? W grę wchodzą różne zabiegi, przy czym najczęściej wybierane jest oczywiście wybielanie zębów. Poza tym warto zastanowić się nad założeniem licówek, a także nad zamknięciem diastemy – gdy posiada się ten defekt.