chirurg szczękowy poznań
Zdrowie i uroda

Zabiegi chirurgii stomatologicznej

Należy pamiętać, że zęby są bardzo ważnym elementem naszego organizmu i należy o nie dbać. Regularne mycie, wizyty u dentysty oraz higiena jamy ustnej to podstawa zdrowia całego organizmu.

Stomatologia

Jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem i profilaktyką chorób jamy ustnej oraz zębów. Lekarz stomatolog może przeprowadzać zabiegi chirurgiczne, leczyć próchnicę, a także wykonywać protetykę. Stomatologia jest dziedziną, która ciągle się rozwija i oferuje pacjentom coraz to nowsze metody leczenia. Stomatologia jest dziedziną, która stale się rozwija. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia i profilaktyki możemy skutecznie leczyć choroby zębów i jamy ustnej, a także poprawić wygląd naszego uśmiechu. Stomatologia to dział medycyny, który zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób jamy ustnej. Stomatologia jest dziedziną interdyscyplinarną, która łączy w sobie elementy medycyny, biologii, chemii i inżynierii.

Chirurgia stomatologiczna

Jest to dział stomatologii, który zajmuje się leczeniem chorób jamy ustnej, zębów i przyzębia. Leczenie chirurgiczne jest stosowane w przypadkach, kiedy inne metody leczenia zębów i dziąseł są bezskuteczne. Do najczęstszych zabiegów chirurgicznych stosowanych w stomatologii należą: ekstrakcja zębów, leczenie kanałowe, leczenie przyzębia, leczenie chorób jamy ustnej. Zobacz: chirurg szczękowy Poznań.

Ekstrakcja zęba

W przypadku ekstrakcji zębów stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Zabieg polega na usunięciu zęba z jamy ustnej. Jest to jedna z najczęściej wykonywanych procedur stomatologicznych.

Leczenie kanałowe

Jest to zabieg, który ma na celu leczenie zakażonego miazgi zęba. Podczas zabiegu usuwana jest miazga z kanału zębowego, a następnie kanał jest dezynfekowany i zamykany specjalnym materiałem.

Leczenie przyzębia

Jest to zabieg, który ma na celu leczenie chorób dziąseł i przyzębia. Zabieg polega na usunięciu złogów i kamienia nazębnego, a także leczeniu chorób dziąseł.

Leczenie chorób jamy ustnej

Jest to zabieg, który ma na celu leczenie chorób jamy ustnej, takich jak: próchnica, choroby dziąseł, choroby przyzębia. Zabieg polega na leczeniu choroby za pomocą specjalistycznych leków i środków.