implanty zębów kraków
Zdrowie i uroda

Podział implantów zębowych

Według materiału

Implanty mogą być wykonane ze stali chirurgicznej, tytanu i jego stopów, tlenku cyrkonu i jego stopów i innych materiałów. Obecnie najpopularniejsze są implanty ze stali chirurgicznej i tytanu. Niektóre implanty mogą być wykonane z tlenku cyrkonu. Tlenek cyrkonu jest bardzo lekki i nie wywołuje reakcji alergicznych, a także ma wysoki poziom biokompatybilności i wykazuje wysoką wytrzymałość, dlatego implanty tlenku cyrkonu są bardzo popularne, ale ich cena jest dość wysoka.

Według rodzaju

Implanty można podzielić na implanty kostne i implanty śródkostne. Implanty kostne są wykonywane z metalu i wykonane z niego sam, a nie z jego stopu. Implanty śródkostne są wykonywane z metalu i jego stopów i mają śródkostny staw.

Według konstrukcji

Implanty kostne i śródkostne mogą być podzielone na implanty o wąskim kuźniarzu i implanty o szerokim kuźniarzu. Implanty o wąskim kuźniarzu mają kuźniarz o średnicy 3-4,5 mm, a implanty o szerokim kuźniarzu mają kuźniarz o średnicy 4,5-5 mm. Implanty o wąskim kuźniarzu mają środek kuźniarza, a implanty o szerokim kuźniarzu mają środek kuźniarza.

Według kształtu

Implanty mogą być również podzielone na implanty cylindryczne i implanty konusowe. Implanty cylindryczne mają kształt cylindra, a implanty konusowe mają kształt stożka.

Długość i średnica kuźniarza

Implanty mogą być również podzielone na implanty o różnych długościach i średnicach kuźniarza. Implanty o długości kuźniarza od 3 do 6 cm są wykonywane z tytanu i jego stopów, a implanty o długości kuźniarza od 6 do 8 cm są wykonywane z tlenku cyrkonu. Implanty o średnicy kuźniarza od 3 do 6 cm są wykonywane ze stali chirurgicznej, a implanty o średnicy kuźniarza od 6 do 8 cm są wykonywane z tlenku cyrkonu.

W zależności od właściwości

W zależności od właściwości, implanty mogą być podzielone na implanty o wysokiej wytrzymałości i implanty o niskiej wytrzymałości. Implanty o wysokiej wytrzymałości mają wysoki poziom wytrzymałości i mogą być stosowane w przypadku pacjentów o wysokiej wytrzymałości kości, a implanty o niskiej wytrzymałości mają niski poziom wytrzymałości i mogą być stosowane w przypadku pacjentów o niskiej wytrzymałości kości.

W przypadku pacjentów o niskiej wytrzymałości kości implanty mogą być podzielone na implanty o niskiej wytrzymałości i implanty o bardzo niskiej wytrzymałości. Implanty o niskiej wytrzymałości mają niski poziom wytrzymałości i mogą być stosowane w przypadku pacjentów o niskiej wytrzymałości kości, a implanty o bardzo niskiej wytrzymałości mają bardzo niski poziom wytrzymałości i mogą być stosowane w przypadku pacjentów o bardzo niskiej wytrzymałości kości.

Implanty mogą być również podzielone na implanty śródkostne i implanty przedsionkowe. Implanty śródkostne są wykonywane z tytanu i jego stopów i mają śródkostny staw, a implanty przedsionkowe są wykonywane z tlenku cyrkonu i mają przedsionkowy staw.

Aby dowiedzieć się więcej sprawdź: implanty zębów Kraków, ortodonta Toruń, protetyka stomatologiczna Wrocław.