zęby, stomatologia
Zdrowie i uroda

Czy warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na to, czy mają zdrowe zęby, ale też na ich wygląd – samo zdrowie to dziś zdecydowanie za mało. Jednym z poważniejszych defektów wizualnych zębów jest zaś krzywy zgryz. Czy to oznacza, że warto założyć aparat na zęby Poznań? Zdecydowanie tak.

Jedyny sposób na proste zęby

Założenie aparatu na zęby w Poznaniu czy innym mieście jest jedynym sposobem na uzyskanie równych zębów. Co prawda lekkie skrzywienia można niwelować na przykład poprzez licówki, ale rozwiązanie to zazwyczaj jest wybierane z powodów innych niż wady zgryzu. Poza tym wiele osób ma poważne defekty w zakresie ustawienia uzębienia, a wówczas pomóc może tylko ortodoncja Poznań. Oczywiście noszenie aparatu na zębach nie należy do przyjemności, nie jest to też sposób na poprawę swej atrakcyjności. Na pewno jednak warto podjąć ten trud, szczególnie że ortodonta Poznań i specjaliści z innych dużych miast bez trudu mogą zaproponować estetyczne wersje aparatu. Kto chce i dysponuje odpowiednim budżetem, może nawet zdecydować się na coraz popularniejszy w Polsce aparat nakładkowy, który można samodzielnie zdejmować, kiedy zachodzi taka potrzeba, a przy tym prostuje on zęby w czasie znacznie krótszym niż tradycyjny system.

Co z komfortem?

Na szczęście ortodoncja Poznań poszła mocno do przodu, co oznacza, że noszenie aparatu nie jest już dla nikogo udręką, nawet w przypadku najprostszych, najtańszych aparatów. Mają one niewielkie zamki, które nie sprawiają dużego dyskomfortu, są stosunkowo mało widoczne oraz nie powodują na przykład wydymania ust. Oczywiście takie ciało obce w zębach, w dodatku zbudowane z ostrych, metalowych elementów, może na początku powodować obtarcia śluzówki czy nawet kaleczenie wnętrz policzków, ale są sposoby, by sobie z tym radzić. Ortodonta Poznań może na przykład zaopatrzyć pacjenta w specjalny wosk ortodontyczny, którym obkleja się ostre, wystające części aparatu, dzięki czemu przestają one ranić wnętrze ust.

Osoby chcące założyć aparat na zęby Poznań muszą też rzecz jasna liczyć się z pewnymi doznaniami bólowymi. Aparat powoduje, że zęby przesuwają się, zmieniając swoje ustawienie, a to musi boleć. Na początku mogą pojawić się trudności ze spożywaniem stałych posiłków i warto się na to przygotować – nie tylko psychicznie. Poza tym objawy takie, na szczęście trwające znacznie krócej, dzień czy dwa, zwykle towarzyszą też kolejnym wizytom, gdyż przyciąganie drucika powoduje, że aparat ponownie mocno oddziałuje na zęby.