kasetony
Dom i ogród

Dlaczego warto korzystać z kasetonów?

Remont domu czy mieszkania jest również czasem podejmowania bardzo istotnych decyzji. To właśnie wtedy wybieramy poszczególne elementy dekoracyjne, które mogą sprawić, że będziemy czuć się w domu dobrze lub wręcz przeciwnie. W jaki sposób stworzyć przytulne wnętrza?

Kasetony sufitowe – tak czy nie?

Jednym z pomysłów na wykończenie sufitu są właśnie kasetony. To swego rodzaju ozdobne płyty, które układa się na wybranej powierzchni w sposób zbliżony do układania płytek. Panele sufitowe spełniają zbliżoną funkcję i są dość popularnym rozwiązaniem. Niewątpliwą zaletą kasetonów (na wszelkich powierzchniach) jest ich niewygórowana cena.

Dodatkowo, dzięki kasetonom sufitowym, można w łatwy sposób uniknąć konieczności kładzenia gładzi na tych nawierzchniach. Zdarza się bowiem, że mimo tynków maszynowych, sufity wymagają nieco poprawek – a to dodatkowe koszty i czas. Jeśli brak Ci jednego lub drugiego (a może nawet obu) – warto zainwestować w kasetony sufitowe. Dzięki nim pokój w krótkim czasie zyska pożądany wygląd.

Kasetony ścienne – szybko, wygodnie, niedrogo

Wśród zalet także ściennej wersji kasetonów można z pewnością wskazać ich niewygórowany koszt. To również możliwość uniknięcia kłopotliwego wygładzania ścian, a jeśli chcemy, by farba prezentowała się na nich dobrze – jest to nieuniknione.

Dodatkowo, co potwierdzają zadowoleni użytkownicy, zarówno kasetony, jak i panele sufitowe wykazują delikatne działanie dźwiękochłonne. Choć, oczywiście, nie działają jak specjalne materiały przeznaczone do wytłumiania – pozwalają w niewielkim stopniu wchłonąć nadmiar hałasów – na przykład tupanie w pomieszczeniach piętro wyżej.

Czy układanie kasetonów jest skomplikowane?

Zarówno kasetony ścienne, jak i sufitowe, układa się stosunkowo prosto. Dodatkowo, w internecie można znaleźć szereg poradników w tym zakresie, dzięki czemu – jak zapewniają ich twórcy – z tematem poradzi sobie nawet laik. Jeśli mimo wszystko nie wiesz, czy sobie poradzisz – zawsze możesz zamówić profesjonalną ekipę, która się tym zajmuje. Koszt takiej usługi nie powinien być wygórowany, bowiem nie jest to ciężkie zadanie.

Montaż kasetonów nie zajmuje wiele czasu, a niebanalny efekt, który zapewniają, jest wart każdej złotówki. Jeśli chcesz ocieplić wizualnie mieszkanie czy dom, a przy tym nie chcesz wydawać na to dużych kwot – kasetony wydają się być idealnym rozwiązaniem. Są również niezastąpione w optycznym zmniejszaniu zbyt wysokich pokojów, które zdarzają się zarówno w nowym, jak i nieco starszym budownictwie.