Jak pobierać z YouTube?
Technologia

Jak pobierać z YouTube?

Chociaż współcześnie niemalże każdy może cieszyć się ciągłym dostępem do Internetu, to wciąż należy liczyć się z sytuacjami, w których transfer danych jestem mocno ograniczony. W takim wypadku zarówno oglądanie filmów, jak i zwykłe słuchanie muzyki może być mocno utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Szczęśliwie można się przed tym zabezpieczyć poprzez pobieranie piosenek z YouTube. Co warto wiedzieć na temat tego typu działań? Na co należy uważać?

Pobieranie z YouTube

Każda osoba, którą interesuje pobieranie treści z YouTube, powinna być świadoma dwóch kwestii. Pierwsza z nich to legalnością tego typu działań. Dobra wiadomość jest taka, zgodnie z polskim prawodawstwem nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobierać filmy z YouTube. Należy jednak pamiętać, że wszystkie treści pobrane z tego portalu przeznaczone są do użytku własnego. Oznacza to, że nikt nie ma prawa rozpowszechniać plików z portalu YouTube, nawet jeżeli nie wiążą się z tym żadne korzyści majątkowe. O czym jeszcze warto wiedzieć? Czy pobieranie filmów z treści z YouTube jest bezpieczne?

Kolejną kwestią, którą zawsze należy mieć na uwadze, jest bezpieczeństwo. Niestety, ale pobieranie filmów z YouTube wiąże się z zagrożeniami, których uniknięcie nie należy do najłatwiejszych. Niestety, ale pobierają treści z YouTube z pomocą dodatkowego oprogramowania ryzykujemy ściągnięciem na własny komputer lub smartfona złośliwego oprogramowania. Z tego względu należy skorzystać z oprogramowania antywirusowego zarówno w momencie pobierania oprogramowania do ściągania plików z YouTube, jak i w czasie pobierania treści z tego portalu.

Jak pobrać treści

Samo pobieranie treści z YouTube jest wyjątkowo łatwe. W wielu wypadkach wystarczy kilka kliknięć, aby móc cieszyć się plikami pobranymi na komputer lub telefon. Aktualnie wyróżnić można co najmniej trzy sposoby na szybkie i łatwe pobranie plików z tego popularnego portalu. W zależności od oczekiwań skorzystać można z:

  • oprogramowania do pobierania z YouTube,
  • instalowanych w przeglądarce rozszerzeń służących do pobierania,
  • serwisów oferujących konwersję plików online.

Wszystkie spośród wyżej wymienionych sposobów pozwalają na pobieranie filmów z YouTube oraz na pobieranie piosenek z YouTube. Oznacza to, że wszystkie ściągnięte na komputer lub telefon treści mogą być zapisane zarówno w formacie muzycznym MP3, jak i we wszystkich pozostałych formatach multimedialnych. Warto mieć na uwadze, że osoby korzystające z Google Chrome mogą mięć problem z pobraniem bezpiecznego oraz skutecznego rozszerzenia.