dekorowanie domu, sklep florystyczny
Dom i ogród

Jak urządzić łazienkę

Urządzenie łazienki nie je jest łatwą sprawą. Są to pomieszczenia niezbyt duże często pozbawione naturalnego światła, ale to wcale nie znaczy, że mamy traktować je po macoszemu. A zatem od czego zacząć?

Dobre planowanie to podstawa!

Jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem, to musimy optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Ale to wcale nie oznacza, że nasza łazienka musi być nudna, utrzymana w tonacjach bieli czy szarości. Wręcz przeciwnie. Nowoczesne płytki łazienkowe z powodzeniem mogą imitować drewno, marmur, egzotyczną dżunglę. I wiele innych. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Warto też postawić na dekoracje. Na przykład na sztuczne kwiaty jak prawdziwe.

Sztuczne kwiaty jak żywe w łazience. Czy to dobre rozwiązanie?

Oczywiście, że tak. Już dawno minęły czasy, kiedy sztuczne rośliny wyglądały kiczowato i sztucznie. Kojarzyły się z gipsowymi krasnalami czy wieńcami pogrzebowymi. Nowoczesne kwiaty sztuczne jak żywe sprawdzą się doskonale w wielu sytuacjach. Na przykład gdy chcemy urządzić właśnie łazienkę. Dlaczego? Po pierwsze sztuczne rośliny nie potrzebują dostępu do światła, a więc niestraszne im pomieszczenie bez okien. Po drugie są odporne na wahania temperatury i nadmierną wilgoć. A tego nie brakuje chyba w żadnej łazience. Po trzecie praktycznie nie trzeba się sztucznymi roślinami zajmować. Odpada nawożenie czy podlewanie. To świetna opcja, dla osób, która nie są zapalonymi ogrodnikami, bądź po prostu cierpią na chroniczny brak czasu. Sztuczne kwiatki wystarczy tylko odpowiednio czyścić.

A co z ceną? Trzeba zaznaczyć, że sztuczne kwiaty dobrej jakości nie są tanie. Jednak, przy odpowiedniej konserwacji będą mogły być ozdobą naszego domu przez kilka lat. A zatem nie warto oszczędzać na ich zakupie.

Jak urządzić małą łazienkę i nie żałować?

Jak wcześniej wspominano urządzanie łazienki to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tej materii. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do fachowca. Doświadczony architekt pomoże nam nie tylko optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, ale także doradzi które rozwiązania dobrze sprawdzą się w naszym domu. A warto też zaznaczyć, że w tej dziedzinie dzieje się bardzo dużo. Z roku na rok pojawia się na rynku coraz więcej ciekawych urządzeń, dekoracji, czy materiałów wykończeniowych. My jako laicy wcale nie musimy się dobrze orientować w tym gąszczu nowości. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zatrudnić sprawdzonego fachowca. On zaprojektuje nam łazienkę na miarę naszych potrzeb.