Kasetony sufitowe
Dom i ogród

Mity na temat kasetonów sufitowych

Z czym nam się kojarzą kasetony na sufit? Odpowiedzi są najczęściej zupełnie różne i albo odpowiadamy, że z komunistycznymi salami, albo z ogromnymi pałacami. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z brzydkimi kafelkopodobnymi kasetonami, w drugim z pięknymi, ale monumentalnymi. Jak zaś wygląda dokładniej prawda o kasetonach na sufit? Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze mity na ich temat.

1) Kasetony sufitowe nadają się wyłącznie do wysokich mieszkań

Wielu osobom wydaje się, że takie kasetony sufitowe można zainstalować tylko i wyłącznie w przypadku naprawdę wysokich i sporych mieszkań. Rzeczywiście w nich kasetony naprawdę wyjątkowo się sprawdzają np. w mieszkaniach w dawnych kamienicach.

Jednak nie tylko tam. Ogólnie rzecz biorąc utrzymuje się, że kasetony znajdują zastosowanie jeśli jest albo wysoko, albo przestronnie. Jednak można je zastosować również w wersji nieco bardziej delikatnej także i w małych pomieszczeniach. Pamiętajmy tylko wówczas, aby ich już zbytnio nie zagracać.

2) Kasetony na sufit są albo utrzymane w stylu pałacowym albo komunistycznym

Warto teraz się zmierzyć z naszym pierwszym stereotypem. Poniekąd jest to także fakt. Dawniej w wielu pałacach oraz komnatach i zamkach instalowano, ogromne, ciężkie kasetony z wieloma złoceniami i rzeźbieniami, zaś w salonach sprzed 40 lat dominowały nieraz dość brzydkie kasetony przypominające płytki.

Dzisiaj jednak naprawdę zupełnie inaczej się one prezentują. Przede wszystkim mamy tutaj kasetony 3D, które zaaranżować można naprawdę w dowolnym stylu. Są bowiem takie kasetony na sufit, które pięknie oddadzą styl klasyczny, są też i takie, które wpasują się w styl industrialny, współczesny, czy nawet w wiejski. Możliwości jest naprawdę sporo, a żadna z nich nie jest brzydka.

3) Kasetony sufitowe muszą być białe

Właśnie, jak to jest z tą bielą? Otóż dość często wydaje nam się, że kasetony na sufit koniecznie muszą być barwy białej, co oczywiście nie do końca wcale jest prawdą. Generalnie bowiem rzecz ujmując kasetony faktycznie najczęściej sprzedawane są

4) Kasetony sufitowe pełnią jedynie funkcję dekoracyjną

Faktycznie podstawową zaletą kasetonów na sufit jest budowanie ładnego wnętrza, niemniej jednak podkreślić należy, że zdecydowanie nie jest to jedyna zaleta. Doskonale bowiem także spełniają one rolę dodatkowej warstwy termoizolacyjnej oraz sprawiają, że nieco mniej słyszymy swoich sąsiadów. Ponadto pomagają zakryć przeróżne nierówności sufitu, czy też inne jego niedoskonałości.

Podsumowując – warto zainteresować się kasetonami sufitowymi.