ortodonta
Zdrowie i uroda

Przebieg leczenia ortodontycznego

Na wizytę u ortodonty decydują się pacjenci z różnorodnymi nieprawidłowościami zgryzu. Liczba osób zainteresowanych wyeliminowaniem wad w tym zakresie stale rośnie. Większość pacjentów szuka wcześniej informacji na temat przebiegu takiego leczenia. Jak wygląda naprawa zgryzu?

Wybór specjalisty

Znalezienie odpowiedniego specjalisty to niezwykle istotna sprawa dla późniejszego leczenia ortodontycznego. Dobry lekarz z doświadczeniem gwarantuje szybkie i satysfakcjonujące efekty terapii w postaci pięknego uśmiechu. Jednym z polecanych miejsc jest Ortodonta Poznań. Odwiedzając gabinet, można liczyć na najwyższej klasy usługi, odpowiednie podejście do pacjenta, indywidualne traktowanie każdego przypadku. Wiele osób, które wybierają ortodontę, sugeruje się opiniami innych. Ortodoncja Poznań to miejsce cieszące się uznaniem sporej liczby pacjentów zadowolonych z rezultatów zakończonego już leczenia.

Spotkanie konsultacyjne

Po wyborze specjalisty należy umówić się na spotkanie. Pierwsza wizyta ma charakter konsultacyjny. To właśnie wtedy lekarz (np. Ortodonta Poznań) może dokonać dokładnych oględzin uzębienia, zdiagnozować wadę, określić stopień jej zaawansowania. W tym celu najczęściej wykonywane jest zdjęcie i wycisk. Na ich podstawie można obejrzeć każdy fragment jamy ustnej, położenie zębów oraz ustawienie szczęki i żuchwy, a następnie dobrać odpowiedni aparat ortodontyczny. Na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym ustalany jest też plan leczenia. Ortodonta jest w stanie określić także przybliżony koszt terapii i czas jej trwania. Jeśli to konieczne, pacjent musi też poddać się usuwaniu istniejących ubytków.

Aparat na zęby Poznań – zakładanie

Na kolejnym spotkaniu lekarz dokonuje założenia pacjentowi wybranego aparatu. W przypadku modeli ruchomych lub nakładek przezroczystych sprawa jest prosta, natomiast nieco więcej czasu i pracy zajmuje montowanie aparatów stałych. W tym wypadku konieczne jest przyklejenie każdego zamka do poszczególnych zębów. Całość wymaga dużej dokładności ze strony specjalisty. Aparat na zęby Poznań to narzędzie zapewniające komfort, choć oczywiście trzeba liczyć się z tym, że pierwsze dni mogą być trudne z uwagi na konieczność oswojenia się i przystosowania do nowej sytuacji. Po niedługim czasie zęby i jama ustna przyzwyczają się do obecności aparatu, który stanie się niemal nieodczuwalny.

Ortodoncja Poznań – zakończenie leczenia

Czas noszenia aparatu ortodontycznego jest różny u każdego pacjenta. Zazwyczaj o okresie leczenia decyduje typ wady i to, na ile jest skomplikowaną nieprawidłowością. W przypadku wersji ruchomych liczy się także systematyczność noszenia. Jeżeli pacjent zapomina o regularnym zakładaniu aparatu, wówczas czas terapii będzie dłuższy niż początkowo planowano.